Ankara’da Uyuşturucu İle Mücadelede Yeni Dönem ’’WhatsApp...
Reklam
  • Reklam

Ankara'da Uyuşturucu İle Mücadelede Yeni Dönem ''WhatsApp İhbar Hattı''

Ankara Emniyeti, uyuşturucu ile mücadele kapsamında “WhatsApp ihbar hattı” kurdu. Vatandaşlar tarafından gelen ihbarlar, polisler tarafından anında değerlendirip çözüme ulaşacak.

14 Ağustos 2017 - 09:21 - Güncelleme: 14 Ağustos 2017 - 09:22
Reklam

Ankara Emniyeti, uyuşturucu ile mücadele kapsamında “WhatsApp ihbar hattı” kurdu. Vatandaşlar tarafından gelen ihbarlar, polisler tarafından anında değerlendirip çözüme ulaşacak. 


Ankara Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şubesince geçtiğimiz mart ayında 0552 155 06 06 numarası ile WhatsApp ihbar hattı kuruldu. Uyuşturucu satışı ve kullanımı gibi olaylara tanık olan vatandaşlar, WhatsApp üzerinden fotoğraf, video veya konum olarak ihbarda bulunabilecek. İhbarda bulanan vatandaşların kimliklerinin gizli olacağı uygulama ile uyuşturucunun adeta beli kırılacak. Uygulamanın duyulması için otobüs, metro, durak, kamu kuruluşları, bankalar ve AVM’lere "Çocuklarımızın geleceği için hep birlikte uyuşturucu ile mücadeleye var mısınız?" yazılı afişler asıldı. Öte yandan uygulama için hazırlanan kamu spotu niteliğindeki video, sinema reklam kuşaklarında oynatılacak.

''YAYGINLAŞTIRIRSAK ANKARA'DA BU İŞ BİTECEK''


İhbarda bulunanların kimliklerinin gizli kalacağını vurgulayan yetkililer, vatandaşların fotoğraf, video veya konum paylaşarak bu mücadelede kendilerine yardımcı olmalarını istedi. Uygulamanın hız konusunda kendilerine avantaj sağladığını kaydeden yetkililer, "Bunu yaygınlaştırırsak Ankara’da bu iş bitecek. Bu uygulama ile her kesime ulaşmayı hedefliyoruz. Halkın desteğini almak istiyoruz. Büyük, küçük her türlü ihbarı değerlendiriyoruz. Mesaj attığım zaman numaram oraya düşer diye korkmalarına gerek yok. İhbarda bulunan vatandaşların kimlikleri kesinlikle gizli tutulacak" ifadelerini kullandı.
 

VATANDAŞLARDAN UYGULAMAYA TAM DESTEK


Kadir Uyar isimli vatandaş, uygulamanın yararlı olacağını düşündüğünü ifade ederek, "Bu tür uygulamaların daha fazla yaygınlaştırılmasını istiyorum. Karakollarda bu tür afişleri gördüm, panolarda da gördüm. Olumsuzluk gördüğüm zaman ihbarda bulunacağım. Vatandaş daha duyarlı olursa sorunlar daha çabuk çözülür, sadece polisle olmaz. Bu uygulamayı herkes telefonuna kaydetmeli, bir olumsuzluk gördüğünde hemen şikayet hattına ihbar etmeli" diye konuştu.


Halil İbrahim Ceylan ise numarayı telefonuna kaydettiğini belirterek, "Gördüğümde de kullanacağım. Her vatandaşın ihbarda bulunması gerekiyor. Herkesin uyuşturucu ile mücadele veya suçla mücadele konusunda duyarlı olmalarını, polisimize yardımcı olmalarını öneriyorum" şeklinde konuştu.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da Gece Helikopterler Uçtu, 1000 Polis Sahaya İndi!
Ankara'da Gece Helikopterler Uçtu, 1000 Polis Sahaya İndi!
DİKKAT! Başkent'te Kudüs Yürüyüşü Nedeniyle Birçok Cadde Trafiğe Kapatılacak
DİKKAT! Başkent'te Kudüs Yürüyüşü Nedeniyle Birçok Cadde...