Biletçi, Gazi Yakınına ’’Beleşçiler’’ Dedi, İşinden...


Reklam
 • Reklam

Biletçi, Gazi Yakınına ''Beleşçiler'' Dedi, İşinden Oldu

Keçiören seferi yapan mavi halk otobüsünde bir gazi yakınına ''Beleşçiler geldi'' diyerek hakaret edildiği iddia edildi.

25 Aralık 2016 - 01:25 - Güncelleme: 26 Aralık 2016 - 15:27

263 no'lu hat güzergahında hizmet veren bir otobüste, devletin kendilerine verdiği hak ile şehir içi ulaşımı ücretsiz sağlayan bir gazinin kızı, otobüse bindiğinde şok bir ifadeyle karşılaşı. Gazinin kızına otobüs biletçisinin ''Beleşçiler geldi'' dediği iddia edildi.

 

Sosyal medyada biletçiye büyük tepki gösterilirken, Ankara Mavi Özel Halk Otobüsçüler Esnaf Odası konu ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada biletçinin işine son verildiği belirtilirken, "Bugün, araçlarımızın birinde gazimizin yakını ile personel arasında yaşanan bir olay sosyal medya aracılığı ile Oda'mıza ve Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı tarafından Oda Başkanı'mıza iletilmiştir. Oda Başkanımız Gazi'mizi arayarak özür dilemiştir. Olaya derhal müdahale edilerek araç biletçisi işten men edilmiştir. Aracın olay anı kamera kayıtları da EGO yetkilileri ile birlikte incelenmek ve en ağır ceza uygulanmak üzere istenmiştir.

 

"EN UFAK SAYGISIZLIĞI KABUL EDEMEYİZ"

 

Bizim de son derece hassas olduğumuz bu konuda ne gerekiyorsa yapılacaktır. Şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve aileleri bizim başımızın tacıdır. Onlara yapılacak en ufak bir saygısızlığı bizim de kabul etmemiz mümkün değildir. Şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve aileleri ile ilgili her projeye destek olan esnaflarımzın tamamına bu olay üzerinden yapılan hakaretleri de doğru bulmuyoruz. Zira hiçbir esnafımızın böyle bir olayı tasvip etmesi mümkün değildir." ifadeleri kullanıldı.

Reklam
Kaynak: HABER ANKARA ÖZEL

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • nilgün semiz
  1 yıl önce
  bende engelliyim engelli kartıyla bile halk otobusüne binerken korkuyoruz. muavinlerin bakışları aşagılamalarından bıktık..
 • nilgün semiz
  1 yıl önce
  bende engelliyim engelli kartıyla bile halk otobusüne binerken korkuyoruz. muavinlerin bakışları aşagılamalarından bıktık..
 • MEHMET
  1 yıl önce
  hapis cezası da verilmeli ! sen bi tarafını rahatça gezdir diye mehmetçik orada ne canlar veriyor
 • Vedat
  1 yıl önce
  Eğer doğru ise yazıklar olsun beleşçi dediğin insanlar vatanımız için canını verebilecek insanlar onların sayesinde huzurlu yaşıyoruz bence o muavine başka bir ceza verilmeli
 • Ahmet
  1 yıl önce
  Helal olsun başkana
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
24 Haziran Seçimleri İçin AK Parti Ankara Milletvekili Adayları Belli Oldu... İşte O İsimler...
24 Haziran Seçimleri İçin AK Parti Ankara Milletvekili Adayları...
Başkent'teki Göl ve Göletler Balıklandırılacak
Başkent'teki Göl ve Göletler Balıklandırılacak