Büyükşehir’den Cebeci ve Karşıyaka Mezarlıkları İçin Karar
Reklam
  • Reklam

Büyükşehir'den Cebeci ve Karşıyaka Mezarlıkları İçin Karar

Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka ve Cebeci asri mezarlıklarındaki bozulan ve yıpranan eski hayrat çeşmelerinin bakım ve onarımını yapacak.

13 Ağustos 2017 - 11:15 - Güncelleme: 13 Ağustos 2017 - 11:17
Reklam

Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka ve Cebeci asri mezarlıklarındaki bozulan ve yıpranan eski hayrat çeşmelerinin bakım ve onarımını yapacak.

Büyükşehir Belediye Meclisi'nin, Nail Çimen başkanlığında yapılan olağan toplantısına sunulan Başkanlık Yazısında, Cebeci Asri Mezarlığı'nda 1941-2005 yılları arasında yapılan hayrat çeşmeleri ile Karşıyaka Mezarlığı’nda 1970-2005  arasında yapılan hayrat çeşmelerinin ve su hatlarının ekonomik ömrünü doldurduğu belirtilerek, “Yollarda yapılan su, elektrik vb çalışmalar esnasında yapılan kazılar sonucunda su hattı bozulmuştur. Hayrat çeşme sahiplerinin yaptığı tamiratlar çok az ve yetersizdir. Çoğu yıpranmış ve kırılmış olan hayrat çeşmelerinin Belediyemiz tarafından aslına uygun olarak yeniden yapılması uygun görülmüştür” denildi.

Başkanlık yazısı, oybirliğiyle kabul edildi.

KAHRAMANKAZAN'DA BİR VATANDAŞ, MEZARLIK ALANI HİBE ETTİ

Meclis'te, Kahramankazan'da bulunan ve mülkiyeti Satılmış Atlı vatandaşa ait taşınmazın mezarlık olarak kullanılması şartıyla Büyükşehir Belediyesi’ne hibe edilmesiyle ilgili Başkanlık Yazısı da görüşülerek, oybirliğiyle kabul edildi.

Toplantıda, Sincan Gökçek Mahallesi’nde bulunan 2 bin 500 metrekare yüzölçümlü EGO’ya ait 50 metrekarelik Belediye hissesinin, dini tesis alanı olarak Diyanet İşleri Başkanlığı'nın talebi üzerine, bedelsiz olarak tahsis edilmesi de oybirliğiyle kararlaştırıldı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da Kaza Ölüm Getirdi: 1 Ölü, 4 Yaralı
Ankara'da Kaza Ölüm Getirdi: 1 Ölü, 4 Yaralı
Başkent'te Çıkan Yangında 2 Kişi Mahsur Kaldı
Başkent'te Çıkan Yangında 2 Kişi Mahsur Kaldı