Büyükşehir’den ’’Güvenpark’a Cami Yapılacak’’...
Reklam

Büyükşehir'den ''Güvenpark'a Cami Yapılacak'' İddialarına Yanıt

Büyükşehir Belediyesi, Güvenpark’a cami yapılacağına ilişkin iddiaların, tamamen gerçek dışı olduğunu bildirdi.

21 Nisan 2017 - 11:05
Reklam

Büyükşehir Belediyesi, Güvenpark’a cami yapılacağına ilişkin iddiaların, tamamen gerçek dışı olduğunu bildirdi.

Bugün bir gazetede yer alan, "Güvenpark Yıkılacak, Yerine Cami Yapılacak" haberiyle ilgili olarak büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, haberin gerçekle uzaktan yakından bir ilgisi olmadığı belirtilerek şu açıklama yapıldı:

“Bilindiği gibi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından, Keçiören- Kızılay Metro hattının Kızılay İstasyonu, yaklaşık 45 yıldan bu yana kullanılan Güvenpark içindeki minibüs duraklarının bulunduğu alanda yapılacak. Kamuoyunun da yakından bildiği gibi, bu istasyon içinde bugünkü minibüs duraklarının da olması için proje hazırlanıyor.

Yapılacak Keçiören Metro İstasyonu ve minibüs durağı, bugünkü minibüs duraklarının bulunduğu alanın dışına kesinlikle taşmayacak. Yani kesinlikle, parkın diğer alanlarına girilmesi söz konusu değil. Bu istasyon ve minibüs durağı için de insanların yararlanabileceği bir mescit düşünülmüştü. Bu da sadece bir düşünceden ibaretti. Şu anda yapılıp yapılmayacağı da net değil.

Kesinlikle, Güvenpark içinde bir cami yapılması, anıtın yıkılması  söz konusu olmadığı gibi, düşüncesi bile olmamıştır. Yapılan haber, tamamen çarpıtma ve art niyetlidir.

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SON DAKİKA! Ankara İçin Şiddetli Sağanak Yağış Uyarısı. İşte Ankara'da Hava Durumu...
SON DAKİKA! Ankara İçin Şiddetli Sağanak Yağış Uyarısı....
Ankara'da Feci EGO Kazası: 1 Ölü, 15 Yaralı
Ankara'da Feci EGO Kazası: 1 Ölü, 15 Yaralı