Büyükşehir’den Yeni Açıklama: ’’Yavuz Hırsız Ev Sahibini...


Reklam
  • Reklam

Büyükşehir'den Yeni Açıklama: ''Yavuz Hırsız Ev Sahibini Bastırdı''

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ATO Başkanı Gürsel Baran arasındaki gerginlik günden güne artıyor. Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Akyurt’ta yapılacak Ankara Fuar Alanı ve Kongre Merkezi için kurulan şirketin Yönetim Kurulu Toplantısına 3. kez katılmayan Gürsel Baran, 27 Şubat'ta yapılacak olan olağanüstü toplantıya çağrıldı.

17 Şubat 2017 - 11:16

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ATO Başkanı Gürsel Baran arasındaki gerginlik günden güne artıyor. Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Akyurt’ta yapılacak Ankara Fuar Alanı ve Kongre Merkezi için kurulan şirketin Yönetim Kurulu Toplantısına 3. kez katılmayan Gürsel Baran, 27 Şubat'ta yapılacak olan olağanüstü toplantıya çağrıldı.

9 Şubat 2017 tarihinde yapılan, Ankara Fuar Alanı ve Kongre Merkezi için kurulan şirketin Yönetim Kurulu Toplantısına katılmayan Gürsel Baran ile Melih Gökçek arasında yaşanan kriz gerginliğe yol açtı. Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Akyurt'ta yapılacak fuarla ilgili Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya cevap verdi. Baran, yaptığı açıklamada ATO Yönetimi olarak göreve geldikleri günden bu yana üzerinde en çok durdukları konunun Akyurt’ta temeli atılan Fuar Alanı’nın bir an önce tamamlanarak Ankara’ya kazandırılması olduğunu vurguladı. 

 

''FUAR BİZLER İÇİNDE ÇOK ÖNEMLİ''

Baran, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü:  “7 Şubat tarihli fuar toplantısına iştirak edemeyeceğimi yazılı olarak önceden belirttim. Odamızı temsilen Başkanvekilimizin katılımının mümkün olup olmadığını sorduk, olumsuz yanıt verildi. Toplantı 9 Şubat saat 17.00’ye ertelendi. Programıma aldım, ancak toplantı saatinin bizim Sayın Başbakan’a gideceğimiz saat olan 11.00’e sonradan çekilmesi ve aynı saatte Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın yönetimimizi kabulü nedeniyle katılmam mümkün olmadı. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımızla ve bakanlarımızla üyelerimizin ve ülkemizin meselelerine çözüm üretmek adına bir arada olduğumuz için bu toplantılarla aynı gün ve saate bir şekilde denk getirilen toplantılara katılamadık.  Fuar Ankara için ve bizler için çok çok önemli. Ancak Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız yine memleketin çok çok önemli meseleleri için bir araya gelelim, derse biz oraya gideriz. Zaten oralarda da fuar merkezini konuştuk, desteklerini aldık. Toplantıya katılamayışımızın bu şekilde gündeme taşınması yerine Ankara için samimiyetle el ele verip çalışmak lazım. Bizim böyle tartışmalarla kaybedecek vaktimiz yok."

 

''DOĞRU OLMAYAN VE KAMUOYUNU YANILTAN BİR AÇIKLAMA''

Ankara Ticaret Odasının (ATO) Ankara Uluslararası Fuar Alanı ve Kongre Merkezi için kurulan şirketin yönetim kurulu toplantısına katılamama sebebiyle ilgili yaptığı açıklamaya cevap veren Ankara Büyükşehir Belediyesi, açıklamanın Ankaralıları ve kamuoyunu yanıltmak amacıyla tamamen doğru olmayan bir şekilde olduğunu kaydetti.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, "Şöyle ki birincisi, ATO Başkanı Gürsel Baran, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olan Melih Gökçek'ten fuar alanı şirketiyle ilgili bir randevu istememiştir. Gürsel Baran'ın istediği ve Melih Gökçek'in karşılamadığı randevu talebi, Baran'ın ATO Başkanı olduktan sonra ziyaret etmek istemesiyle ilgilidir. Gürsel Baran'ın ileri sürdüğü ve doğru olmayan konulardan ikincisi, Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi A.Ş. Yönetim Kurulu toplantılarına katılmamasıyla ilgilidir.

Gürsel Baran'ın 3 kez art arda katılmadığı şirketin yönetim kurulu toplantılarının ilki ile ilgili öne sürdüğü gerekçe de doğru değildir. Çünkü bu toplantımız, Sayın Cumhurbaşkanımızın TOBB'a yapacağı ziyaretin belli olmasından sonra daha önce belirlenen saatten kaydırılarak saat 17.00'ye alınmıştır. Gürsel Baran, toplantının saatinin kaydırılmasına karşın toplantıya katılmamıştır. Dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın ziyareti nedeniyle katılamadığını ileri sürmesi gerçek dışıdır.

ATO Başkanı Gürsel Baran'ın Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi A.Ş. Yönetim Kurulu toplantısının ikinci toplantısına ise toplantının gün ve saati önceden bildirilmesine karşın katılmamasıyla ilgili bir gerekçesi yoktur. ATO Başkanı Gürsel Baran'ın Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi A.Ş'nin art arda katılmadığı 3. toplantı ise 13 Şubat 2017 tarihinde yapılmıştır. Zaten, Baran'ın bu son toplantıya katılmamasıyla ilgili bir mazereti ve beyanı da yoktur.

Görülüyor ki, Gürsel Baran'ın ileri sürdüğü gibi şirketin yönetim kurulu toplantılarına katılmamasıyla ilgili ileri sürdüğü gerekçeler doğru olmadığı gibi mazeret olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın adını kullanması da ayrıca düşündürücü bir konudur. Diğer yandan ATO Başkanı Gürsel Baran'ın şirketin yönetim kurulu toplantılarına katılmaktan imtina etmesi bir yanda dururken, hiçbir yönetim kurulu üyesine haber vermeden Akyurt'a gidip fuar alanını gezerek basın için poz vermesi, kendi içinde başka hesaplar taşıdığının ayrı bir göstergesidir. Gürsel Baran, bir yandan "Bizim böyle tartışmalarla kaybedecek vaktimiz yok" diyerek kamuoyunu yanlış yönlendirmeye çalışırken, bir yandan da 5 sayfalık açıklamalar yaparak vaktini bu yönde harcaması ayrı bir çelişkidir. Gürsel Baran'ın yönetim kurulu toplantılarına katılmaması bahaneleri, "Yavuz hırsız, ev sahibini bastırır" deyişini akıllara getirmektedir" denildi.

 

 

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Muhittin DORUKER
    1 yıl önce
    BU COK BAŞLİLİKLA BU FUARİN KİSA ZAMANDA BİTECEGİ MUMKUN GORUNMUYOR SAYİN GOKCEK HUKUMET DESTEGİ İLİ TEK ELDEN BUROKRASİDEN ARİNDİRİLMİS BİR SİSTEMLE KONUYU İVEDİLİKLE HAYATA GECİRECEGİNİZİ VE KİSA ZAMANDA BU KİSİR CEKİSMELERDEN KURTULARAK FUARİ ENKİSAZAMANDA ACACAGİNİZ GUNU SABİRSİZLİKLA BEKLİYORUZ SAYGİLAR...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
24 Haziran Seçimleri İçin AK Parti Ankara Milletvekili Adayları Belli Oldu... İşte O İsimler...
24 Haziran Seçimleri İçin AK Parti Ankara Milletvekili Adayları...
Ankara İl Başkanlarına ''Liste'' Neşteri... Bir Tek O İsim Listeye Girebildi
Ankara İl Başkanlarına ''Liste'' Neşteri... Bir Tek O İsim...