FLAŞ! Ankara’dan Polatlı’ya EGO Otobüsleri Sefere Başlayacak


Reklam
 • Reklam

FLAŞ! Ankara'dan Polatlı'ya EGO Otobüsleri Sefere Başlayacak

MHP Büyükşehir meclis üyesi Mahir Özel, Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü Otobüslerinin Polatlı'ya hizmet vereceğini açıkladı.

20 Nisan 2017 - 09:37 - Güncelleme: 20 Nisan 2017 - 09:37

MHP Büyükşehir meclis üyesi Mahir Özel, Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü Otobüslerinin Polatlı'ya hizmet vereceğini açıkladı.

Yoğun taleplerin ve uzun çabaların sonucu Ankara Büyükşehir Belediye EGO Genel Müdürlüğü Otobüsleri Polatlı’ya ve mahallelerine sefere başlaması Ankara Büyükşehir Meclisinde oy birliği ile kabul edildi.

MHP Büyükşehir Meclis Üyesi Mahir Özel yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

''Kentimizden öncelikle öğrencilerimiz, memur ve işçilerimiz, tüm çalışanlarımız başta olmak üzere EGO’ nun Polatlıyı da ulaşımı ağının içine almaları için üç yıldır yoğun bir talep vardı. Bizden bu konuda beklentilerinin yerine getirilmeleri konusun da Polatlılı hemşehrilerimizin artarak süren isteklerindeki sonuca, nihayet ulaştık.

Temelli’ye de yıllardır hizmet veren Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Otobüslerinin neden Polatlımıza hizmet vermediği yönünde ki vatandaşların ısrarlı taleplerini daha önce de 9-Şubat- 2015 ve 7-Eylül-2015 tarihlerinde iki kez verdiğimiz önergelerle Büyükşehir de MHP olarak talep etmiştik.

Üçüncü kez verdiğimiz 13-Mart- 2017 tarihli önerge ile süren çabalarımızın sonucuna vardık. Büyükşehir Meclisinin 14 Nisan 2017 oturumun da 31-03-2017 tarih ve 24 nolu Ankara Büyükşehir Belediyesi; Köylere ve Yeni Mahallelere Hizmet Komisyonu raporu ile EGO Genel Müdürlüğü Otobüs seferlerinin Polatlı ilçesi ve mahallelerine biran önce başlatılması hususunda ki gerekli çalışmaların yapılması komisyonumuzca uygun görülmüştür. Raporumuzun Büyükşehir Belediye Meclisinin Onayına arz olunur”

Raporu oylanarak alınan kararla Polatlı ve Mahallelerine EGO Otobüs hizmetlerinin başlatılması kararı oy birliği ile verildi.” 

 

Reklam

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Oktay
  1 yıl önce
  Çok iyi olur sanayi bölgesine kadar giderse daha iyi olur çünkü o kadar ıssız vatandaş iş arayamiyor ulaşım aracı olmadığından
 • Bhr
  1 yıl önce
  Ben dün ve ondan önceki hafta bir gün Polatlı da ego gördüm dün gece 23:10 civarındaydı şaşırdım başladı mı acaba seferler?
 • Bhr
  1 yıl önce
  Ben dün ve ondan önceki hafta bir gün Polatlı da ego gördüm dün gece 23:10 civarındaydı şaşırdım başladı mı acaba seferler?
 • Kemal Bey
  1 yıl önce
  Polatlı nın Büyükşehir hizmeti olarak en çok bu otobüslere ihtiyacı var. Günde 1000 kişinin üzerinde Ankara ya gidip gelen insan var ve hepsi tek firmanın belirlediği fiyattan mağdur oluyor
 • Ugur
  1 yıl önce
  Hiç inanmıyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
24 Haziran Seçimleri İçin AK Parti Ankara Milletvekili Adayları Belli Oldu... İşte O İsimler...
24 Haziran Seçimleri İçin AK Parti Ankara Milletvekili Adayları...
Ankara İl Başkanlarına ''Liste'' Neşteri... Bir Tek O İsim Listeye Girebildi
Ankara İl Başkanlarına ''Liste'' Neşteri... Bir Tek O İsim...