Kahramankazan’da Yaya Kaldırımına Park Yok
Reklam
  • Reklam

Kahramankazan'da Yaya Kaldırımına Park Yok

Yerel yönetimler alanında yaptığı çalışmalarla Türkiye’ye örnek olan Kahramankazan Belediyesi, kaldırımlara park ederek yaya geçişini engelleyen araçlara savaş açtı.

21 Nisan 2017 - 12:52 - Güncelleme: 21 Nisan 2017 - 12:53

Yerel yönetimler alanında yaptığı çalışmalarla Türkiye’ye örnek olan Kahramankazan Belediyesi, kaldırımlara park ederek yaya geçişini engelleyen araçlara savaş açtı. Zabıta ekipleri, kaldırımlara ve yayaların geçişini engelleyen alanlara park edilen araçlara müdahale ederek, yayaların rahat hareket etmelerini sağlıyor.

Kahramankazan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, rutin denetimlerinin yanı sıra yaya dostu uygulamalarıyla da fark yaratıyor. Zabıta ekipleri, kentin ana arterleri başta olmak üzere ilçe genelinde kaldırımlara park ederek yaya geçişini ve hareketliliğini engelleyen araçlara karşı denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Kaldırım ve yaya hareketliliğini engelleyen noktalara park eden araçlara müdahale eden ekipler, yayaların rahat hareket etmelerini sağlıyor. Ekipler bu noktalara park eden araç sahiplerine de gerekli uyarıları yapıyor.

 

''YAYALAR ÖNCELİĞİMİZ''

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, meydanlar başta olmak üzere cadde ve sokaklarda olan yaya hareketliliğinin kentlerin vazgeçilmez unsurlarından olduğunun altını çizerek, Kahramankazan’da yapılan tüm uygulamalarda önceliğin yayalara verildiğini söyledi. Ertürk, “Vatandaşlarımızın rahatça yürümeleri ve hareket etmeleri için belediye olarak denetimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Yaya dostu bir belediye olarak bu faaliyetlerimize büyük önem veriyoruz” dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da ÜCRETSİZ Koray Avcı Konseri. İşte Detaylar...
Ankara'da ÜCRETSİZ Koray Avcı Konseri. İşte Detaylar...
Ankara'da İç Mimarın Evi Görenleri Şaşırttı! Uyuşturucu Yetiştirmek İçin...
Ankara'da İç Mimarın Evi Görenleri Şaşırttı! Uyuşturucu...