Mamak’ta Meme Kanserine Karşı Destek! İşte Detaylar...
Reklam
  • Reklam

Mamak'ta Meme Kanserine Karşı Destek! İşte Detaylar...

Daha önce KETEM ile işbirliği yaparak kansere karşı bilinçlendirme seminerleri gerçekleştiren Mamak Belediyesi bu kez kansere yakalanmış hastalar için örnek bir çalışma başlatıyor.

05 Ekim 2016 - 10:13 - Güncelleme: 05 Ekim 2016 - 10:14

Mamak Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü meme kanserine yakalanmış kadınlara hastalık sonrasında piskososyal destek sağlayacak. İlçede yaşayan ve meme kanserine yakalanmış kadınlara yönelik psikososyal destek sunmak isteyen Sağlık İşleri Müdürlüğü; Dışkapı Yıldırım Beyazıt Araştırma Hastanesi ve Ankara Psikodrama Derneği ile işbirliği ile bir psikososyal destek programı hazırladı. Program kapsamında meme kanseri nedeniyle ameliyat olmuş ve kemoterapi görmüş hastalara yönelik psikolojik destek ve grup terapileri gerçekleştirilecek. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; “Kanser gibi son derece zor hastalığa karşı Mamak’ta her yıl düzenli olarak bilgilendirme seminerleri gerçekleştiriyoruz. Şimdi de bu hastalığa yakalanmış kadınlar için psikososyal destek sağlayacağız” dedi.

 

Program hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar doğrudan Mamak Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne başvurabilecekleri gibi 550 70 74-550 70 77 ve 550 70 20’den bilgi alabilir.  

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DİKKAT! Salı Günü Ankara'nın 12 İlçesinde Planlı Elektrik Kesintisi
DİKKAT! Salı Günü Ankara'nın 12 İlçesinde Planlı Elektrik...
Ankaralı Ünlü İş Adamı ve Siyasetçi Barış Aydın'ın Acı Günü...
Ankaralı Ünlü İş Adamı ve Siyasetçi Barış Aydın'ın Acı...