Melih Gökçek’ten Kılıçdaroğlu’na Zehir Zemberek Sözler


Reklam
  • Reklam

Melih Gökçek'ten Kılıçdaroğlu'na Zehir Zemberek Sözler

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, A Haber Televizyon Kanalı’nda, Orhan Sali’nin sunumuyla gerçekleştirilen “Söz Teması” isimli programda; CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastı ve Türkiye’nin El-Bab operasyonu başta olmak üzere ülke gündemine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

30 Aralık 2016 - 10:50

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, A Haber Televizyon Kanalı’nda, Orhan Sali’nin sunumuyla gerçekleştirilen “Söz Teması” isimli programda; CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastı ve Türkiye’nin El-Bab operasyonu başta olmak üzere ülke gündemine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Programı sunan Sali’nin sorusu üzerine sözlerine CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, “Osmanlı İmparatorluğu’nun şeker ve tüfek üretemeyen bir devlet olduğu”na ilişkin iddialarını eleştirerek başlayan Melih Gökçek, “Birgün sadece Kılıçdaroğlu’nun tezatları, asılsız lafları, gaflarıyla ilgili bir program yapsak, inanılmaz olur. Neler var neler? Öyle bol malzeme var ki inanamazsınız” dedi.

 

-“KILIÇDAROĞLU’NA KOLTUĞU VERENLER FETÖ’CÜLER”

Osmanlı İmparatorluğu dönemindeki silah fabrikalarının fotoğraflarını da izleyenlere aktaran Gökçek, Kemal Kılıçdaroğlu’nun, hükümetin icraatlarına ilişkin çelişkili açıklamalarından bahsederek, “Kılıçdaroğlu’na koltuğu veren FETÖ’cüler… Sayın Deniz Baykal’ın kasetini piyasaya veren FETÖ’cüler, Sayın Baykal’ı düşürüp, yerine Kılıçdaroğlu’nu oturttular” diye konuştu.

Orhan Salı’nın; Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastının arkasında FETÖ’nün olduğunu ilk söyleyen kişinin kendisi olduğunu söylemesi üzerine Gökçek, şöyle dedi:

“Bir CHP’li milletvekili, ‘Melih Gökçek bunları nereden biliyor’ diye sormuş… Tüm denemeleri yaptılar, geriye sadece klasik metot olan, suikast kaldı. Ama bu soruları bana soran kişilerin bu işlerden anlaması mümkün değil. Dünya siyasetini takip edersen, suikastları takip edersen, bunu anlarsın. Ama bu zeka meselesi. Bundan sonra da olacak mı? Elbette olma ihtimali var. Çünkü tüm amaçları Recep Tayyip Erdoğan’ı öldürmek. Ama Allah istemedikten sonra kainat bir araya gelse yapamazlar.” 

 

-“RUSLAR, FETO’YU ABD’DEN İSTER, VERMEZLERSE TEMİZLER”

“Büyükelçinin öldürüldüğü gün bunun FETÖ işi olduğunu hemen anladım” sözleriyle konuşmalarını sürdüren Gökçek, “Yine bir siyasetçi olarak, tecrübem ve gözlemimle söylüyorum; Rusların bir metodu var; ABD’den ister, vermezse temizler. Rusların bu geleneksel bir metodu. FETO’yu (Fethullah Gülen) bence isterler, vermezse temizlerler. Rusların klasik taktiğidir bu… Sadece FETO’yla kalmaz, teşkilat da orada hesap vermeye başlayacak. Artık FETO’cuların sonu geldi. Sadece somut Türkiye düşmanları idi, şimdi bir de somut Rusya var” dedi.

ABD’nin yeni Başkanı Donald Trump’ın son dönemlerde yaptığı açıklamaların kendisini sevindirdiğini de kaydeden Gökçek, Türkiye’nin DEAŞ’a karşı düzenlediği tarihi El-Bab operasyonunda yalnız bırakılmasına ilişkin olarak da şunları söyledi:

“Bu çok anlamlı bir olay. ABD güya PYD ile birlikte DEAŞ’ı vuruyordu. Ayrıca Irak’ta da Musul civarında da çatışmalar devam ediyordu. Bir anda hepsi kesildi. Medyaya da intikal etti. DEAŞ oradaki kuvvetlerini El-Bab’a sevketti. Yani burada direnme gücü arttı. Böyle olunca da ister istemez ABD’nin samimi bir kavga vermediğini düşünüyorsunuz… Ancak Trump’ın ifadeleri ümit verici, ‘bizim bu savaş içerisinde ne işimiz var’ diyor.” 

 

-TÜRKİYE-RUSYA İLİŞKİLERİ

Türkiye-Rusya yakınlaşmasına ilişkin olarak yöneltilen soruya da, “İnşallah bölgeye müspet yansıyacak. ABD, daha doğrusu ABD’deki silah lobisi, savaşın bitmesini istemiyor. Kamuoyuna da yansıyan sayısız harita var. Mısır, Irak, Türkiye paramparça oluyor ve 10’a yakın yeni devletçikler kuruluyor. Bu sayede de ABD çok daha rahat idare edeceğine inanıyor. Biz de Rusya’yla ‘barış’ deyince bu plan bozuluyor. O yüzden bunu istemezler” sözleriyle cevap veren Gökçek, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Rusya’yla ilişkilerimizin iyi gitmesi lazım. AB onlara ambargo, bize de gizli ambargo uyguluyor. Müşterek bir sıkıntımız var. El ele tutarsak, daha rahat aşma durumumuz olur. Türkiye’nin Şangay Beşlisi’ne katılması harika bir olay olur. Bizim NATO’dan çıkma niyetimiz yok, ama bizi atarlarsa ne yapalım. Bizim AB’ye girme talebimiz var, ama hayır diyorlarsa çok da önemli değil, başka dostlar buluruz. Dünya Avrupa’dan ibaret değil, onun için ikili ilişkileri düzeltmek lazım. İnşallah Trump gelince Obama’nın tavrından değişik bir tavırla karşılaşırız ve ABD-Türkiye ilişkileri ilerler.”

Rusya’nın ünlü Kızılordu Korosu’nun içinde bulunduğu uçağın düşmesi sonucu hayatını kaybeden koro üyelerine ilişkin üzüntülerini de dile getiren Gökçek, “FETÖ’nün bir sonraki adımı ne olacak?” sorusuna da, “Birinci yapmak istedikleri iş, bol miktarda provokasyon olacak. Öteden beri görüyoruz yeni bir şey değil. Türkiye’de Alevi-Sünni, Türk-Kürt kavgası çıkartmaya çalıştılar, çalışacaklar. Vatandaşımızın uyanık olmasını istiyorum” karşılığını verdi. 

 

-“ALEVİ-SÜNNİ ETLE TIRNAK GİBİDİR”

Provokasyona yönelik gazete kupürlerini de izleyenlere gösteren Melih Gökçek, “Alevi-Sünni, biz etle tırnak gibiyiz. Birbirimize karşı yanlış içerisinde bulunmamamız lazım. Vatandaşın, nerede Alevi Sünni tartışması çıkarsa ‘Alevi-Sünni kardeştir’ deyip, bağırması lazım… Buna mecburuz. Asılarca bir arada kalıp, yaşamışız… Kesinlikle bizi düşman edememeliler. Vatandaşlarımız tahrikten uzak kalmalı” çağrısını yaptı.

Türkiye’de yeniden bir darbe girişimi yaşanma ihtimalinin yüzde 1 bile olmadığının altını çizen Başkan Gökçek, Anayasa değişikliği görüşmelerine ilişkin olarak da “CHP, direnişinin hiçbir işe yaramayacağını iyi biliyor ve tribünlere oynuyor. Aslında onların da bir istekleri varsa söyleseler ve bunlar da dikkate alınsa iyi olurdu ama şovdan başka bir şey yapmıyorlar. Kılıçdaroğlu ‘bu iş kanlı olur’ dedi. Ama yarın Anayasa oylamasında bir şey olursa, gider Anayasa Mahkemesi’nde ifade vermek zorunda kalabilir. Mademki ‘demokrasi’ diyoruz, demokrasiye inanmamız gerekiyor. Dolayısıyla CHP’nin bu davranışı normal değil” değerlendirmesini yaptı.

Türkiye’de yüzde 65-70 civarında sağ, yüzde 30-35 de sol tandanslı bir yapının bulunduğunu kaydeden Gökçek, “CHP bunu biliyor ve asla solcu birinin başa gelemeyeceğinin farkında olduğu için engellemelerde bulunmaya çalışıyor” dedi.

 

-VALİ TOPACA’DAN GÖKÇEK’E KARLA MÜCADELE TEŞEKKÜRÜ…            

#MelihBaşkanaSoruYorum hatctag’iyle vatandaşların da sorularını yönelttiği programda, şiddetli kar yağışı nedeniyle okulların tatil olup olmayacağına ilişkin sorunun da Ankara Valisi Ercan Topaca’nın canlı yayında bağlanarak kendisine sorulması talebinde bulunan Gökçek, Ankara’da eğitime bir gün ara verilmesine ilişkin açıklamanın hemen ardından canlı yayına bağlanan Vali Topaca’ya, “Sayın Valim, toplam 800 araç ve 3 bin personelimizle, karla mücadele ediyoruz” demesi üzerine, Vali Topaca da “Sayın Başkanım, biliyoruz, Büyükşehrimizden çok büyük destek alıyoruz. Bunun için de hem Ankaralılar hem de ben teşekkür ediyorum” cevabını verdi.  

Vatandaşların aşınmış lastiklerle trafiğe çıkmamaları için uyarıda da bulunan Melih Gökçek, yağışların barajlara da büyük katkısı olduğuna değinerek, “Barajlarımızda bir senelik suyumuz kaldı. Onun için kar yağdığında bayram ediyorum. Kar nedeniyle belli bir dönem sıkıntı yaşanabilir, ama hayatın devamı için yağsın” dileğinde bulundu. 

Başkanlık Sistemi’ne ilişkin değerlendirmeleri de sorulan Gökçek, “Vatandaşımıza başkanlık sistemi tam olarak anlatılamadı. Anayasa sürecinde detaylı olarak anlatılacak. Pratik olarak belediye başkanlığının büyütülmüş bir tablosunu düşünün, böyle bir sistem” diyerek, Büyükşehir Belediyesi’nin yönetim şeklinden kısaca bahsetti.

“Bu sistem inşallah Türkiye için iyi olacak” diyerek sözlerini sürdüren Gökçek, başkanlık sistemi sürecinin ne zaman tamamlanacağı sorusuna da “Tatbikatı ilk seçimlerden sonra olacak. Bilebildiğim kadarıyla, normal genel seçimler, cumhurbaşkanlığı seçimiyle birleşecek. Belediye seçimleri de aynı dönemde olsaydı çok daha iyi olurdu” cevabını verdi.

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
24 Haziran Seçimleri İçin AK Parti Ankara Milletvekili Adayları Belli Oldu... İşte O İsimler...
24 Haziran Seçimleri İçin AK Parti Ankara Milletvekili Adayları...
Başkent'teki Göl ve Göletler Balıklandırılacak
Başkent'teki Göl ve Göletler Balıklandırılacak