ONAY ÇIKTI! Ankara’ya İki Yeni Üniversite


Reklam
  • Reklam

ONAY ÇIKTI! Ankara'ya İki Yeni Üniversite

TBMM Genel Kurulunda Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve KHK’larda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nın 19 ila 40’uncu maddelerini kapsayan 2’nci bölümü kabul edildi. Kabul edilen bazı değişikliklerle Ankara’ya iki yeni üniversite kurulmasına onay çıktı.

20 Haziran 2017 - 09:49 - Güncelleme: 20 Haziran 2017 - 09:49

TBMM Genel Kurulunda Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve KHK’larda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nın 19 ila 40’uncu maddelerini kapsayan 2’nci bölümü kabul edildi. Kabul edilen bazı değişikliklerle Ankara’ya iki yeni üniversite kurulmasına onay çıktı.

Buna göre, Nevşehir’de Kapadokya Üniversitesi, Ankara’da ise Ankara Güzel Sanatlar Üniversitesi ve OSTİM Vakfı tarafından kurulacak olan OSTİM Teknik Üniversitesi kurulmasına vize çıkmış oldu. 

 

YENİ ÜNİVERSİTELER KURULUYOR

İlke Eğitim ve Sağlık Vakfınca Nevşehir’de Kapadokya Üniversitesi, Ortadoğu Sanayi ve Ticaret Merkezi Araştırma Geliştirme Eğitim Kalkınma ve Danışma Vakfınca Ankara’da Ostim Teknik Üniversitesi ile Ankara Güzel Sanatlar Üniversitesi kurulacak. Ayrıca bazı üniversitelerin adları da değiştirilecek. Yüzüncü Yıl Üniversitesinin adı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Acıbadem Üniversitesinin adı Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi, Ömer Halisdemir Üniversitesinin adı Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesinin adı Altınbaş Üniversitesi, Uluslararası Antalya Üniversitesinin adı Antalya Bilim Üniversitesi olacak.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
24 Haziran Seçimleri İçin AK Parti Ankara Milletvekili Adayları Belli Oldu... İşte O İsimler...
24 Haziran Seçimleri İçin AK Parti Ankara Milletvekili Adayları...
Ankara İl Başkanlarına ''Liste'' Neşteri... Bir Tek O İsim Listeye Girebildi
Ankara İl Başkanlarına ''Liste'' Neşteri... Bir Tek O İsim...