Reklam
  • Reklam

ÇOK KONUŞULMUŞTU! Ankara Valiliği'nden ''Hayır Broşürü Dağıtamazsın'' İddialarına Görüntülü Açıklama

Geçtiğimiz haftada sosyal medyada çok konuşulan ve bir polisin 'Evet afişi dağıtabilirsin, Hayır afişi dağıtamazsın' dediği iddia edilen görüntüler hakkında Ankara Valiliği açıklama yaptı. Valilik, bu ifadeyi kullanan kişinin polis olmadığını açıklarken, olay anının görüntülerini paylaştı.


Ankara Valiliği'nden konu ile ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

24.03.2017 Cuma günü ilimiz Altındağ ilçesi Ulus Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı etrafında bildiri dağıtıldığı ihbarı üzerine, güvenlik güçleri belirtilen adrese gitmiş ve bazı şahısların bildiri dağıttıklarını tespit etmiştir. 

Görevliler tarafından, bildiri dağıtan şahıslara YSK’nın 109 sayılı kararına istinaden bildiri dağıtamayacakları belirtilerek bu etkinliklere son vermeleri istenmiştir.

Ancak, grubun içerisinde bulunan ve grupla birlikte hareket eden, TMMOB üyesi olduğu tespit edilen N. K. K. isimli şahıs, “Bildiri dağıtamazsın, problem de yapamazsın, ‘Hayır’ı dağıtamazsın, ‘Evet’ dağıtacaksan dağıtabilirsin.” şeklinde ifadeler kullanarak olayı provoke etmeye çalışmıştır.

Söz konusu şahıs bu ifadeleri kullanırken, yanında bulunan diğer şahıslar tarafından ifadeleri telefonla kaydedilmiştir. Bu kayıtların, sosyal medya, yazılı ve görsel yayın organlarında paylaşılarak “polis” tarafından söylenmiş gibi gösterildiği anlaşılmıştır.

Gerçeği yansıtmayan bu tür asılsız haberler, 16 Nisan 2017 Pazar günü gerçekleştirilecek halk oylaması öncesinde, vatandaşlarımız arasında huzursuzluk çıkararak emniyet güçlerimizi yıpratmak amacını taşıdığı düşünülmektedir. 

Vatandaşlarımızın bu tür, provokatif eylem ve haberlere itibar etmemesinin ve güvenlik güçleri tarafından yapılacak uyarılara uyulmasının, kamu düzeni ve güvenliğini sağlama açısından önemli olduğu değerlendirilmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir