2016 Yaz Aksesuarları Çok Konuşulacak!
Reklam
  • Reklam
Hilal Özgani

Hilal Özgani

2016 Yaz Aksesuarları Çok Konuşulacak!

04 Nisan 2016 - 11:37

Bir kadının kıyafetleri kadar aksesuarları da önemlidir. Özellikle bir kadın en çok başka bir kadına dikkat eder. Tarif ederken de tepeden tırnağa, giydiğinden taktığına kadar bakar. Aksesuar kıyafeti tamamlayan en önemli aksesuarlardandır. Aksesuarları yanlış kullanmanız size zariflikten daha çok rüküş görünmenize neden olur. Mükemmel bir görünüm için 2016 İlkbahar – Yaz Modası aksesuarlarını inceleyelim.

Geçmişten günümüze taşınan bir moda daha bu yaz da karşımıza çıkıyor. Geçmiş yıllarda belde kullandığımız kalın kemerler bu yaz da oldukça revaçta. Doğru kıyafetler kombinlendiğinde özellikle bel bölgesinin daha ince görünmesine de yardımcı olan bu aksesuarlar bu yaz da vazgeçilmezlerden olacak gibi görünüyor.

 Kalın kemerlerin yanı sıra ince kemer kullanmak isteyenler de bu sezon unutulmadı. İnce kemer kullanmak isteyen kadınlar malzeme olarak kabloyu tercih ediyor. Hem değişik, hem zarif hem de tarz bir görünüm sergileyen bu kemeler ilgi görecek.

Aynı zamanda bu sezon aksesuarlar oldukça abartılı. Özellikle yaka iğnelerinde kullanılan çok büyük aparatlı modeller göz dolduruyor. Yaka iğnelerinin yanı sıra küpelerde bu akımdan nasibini aldı. Kıyafeti sade tutup abartılı, büyük ve uzun kullanılan küpeler adete iç dünyamızın dışa vurumu. 2016 İlkbahar – Yaz Modası’nda küpeler omuzlara kadar inecek.

Geçen sezon oldukça sık kullanılan boyunluklar, bu sezonda da etkisini sürdürüyor. Bir çok modacının bu sezonda yer verdiği boyunluklar, geometrik şekilleriyle göz çarpıyor.

Gelelim vücut takılarına. 2016 İlkbahar – Yaz Modası’nda karşımıza çıkan diğer parçalardan biri de vücut takıları. Özellikle X şeklinde hazırlanan bu takılar, kalça hizasına kadar iniyor. Bu enteresan trend önümüzdeki sezonda da yükselişte olacak. Bir süre kendini koruyacak olan bu moda akımı modacılar tarafından özellikle beyaz kıyafetler ile kombinlendi.

 Kadınların sık kullandığı aksesuarlardan biri olan bileklikler bu sezon yine abartılı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Kıyafetlerde olduğu gibi bilekliklerde de karıştırmak ve abartılı kullanım ön planda. Farklı renkler ve tasarımlardan oluşan bileklikler, aynı bilekte kullanılıyor ve hem karmaşık hem de tarz bir hava yaratıyor.

Hemen hemen her takıda kullanılabiler taşlar, inciler ve boncuklar her haliyle kullanılacak. Mat, parlak, büyük, lüçük, renkli veya aynı tonlar… her büyüklükte ve yapıda olan taşlar, inciler ve boncuklar bu sezon karşımıza çıkıyor.

Son olarak ayak bileklerinde kullanılan halhal ve zincirlere değinelim. Günlük yaşama ve geçmişe büyük bir dönüş yapıyoruz. Batı kültüründe de çok moda olan halhallar bu sezon biri iki katlı, boncuklu ya da bol zincirli olarak bizleri karşılıyor.

 

 

 

 

 

 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar