Akademisyenler - Ankaragücü
Reklam
  • Reklam
Volkan Memduh Gültekin

Volkan Memduh Gültekin

Akademisyenler - Ankaragücü

14 Şubat 2017 - 16:09 - Güncelleme: 14 Şubat 2017 - 21:28

Kendini vatansever biri olarak nitelendiren ben, akademisyenlerin bir kısmının KHK ile üniversiteden atılmasına tepki gösteriyorum.

 

Bir akademisyenin FETÖ, PKK ya da herhangi bir terör örgütü ile ilişkisi varsa ya da sempatizanlık yapıyorsa tamam, haklısınız.

 

Ancak ortada sol düşünceye sahip, klasik muhafazakar taban dışında düşüncelere sahip olan öğretim görevlilerine yapılmış bir hamle de olduğu apaçık gözüküyor. Bu sadece bir terör operasyonu değil belli ki.

 

Bakın, Siyaset Bilimi okurken hiçbir sol görüşlü hocam benim görüşümü değiştiremedi. Ancak geliştirdi! Öğrendiğim en kıymetli bilgilerin kökünde bu hocalarım vardı. Tekçi bir eğitim sistemi ile kimse kendini geliştiremez. Karşıt fikirleri dinlemek, onları kendi fikirlerinle yoğurmak, terazi oluşturup tartmak, en başta kendi fikri yapını ve fikri savunmanı geliştirir.

 

Bir an evvel bu uygulamada yapılan hatalar giderilmelidir. Evlatlarımız siyasi görüşlerini ve fikri alt yapılarını kafalarını kuma sokarak değil, düşünüp tartarak oluşturmalıdır.

 

ANKARAGÜCÜ'NE DESTEK ZAMANI

 

Ankaragücü'nün geçtiğimiz hafta oynadığı maçta yöneticilerin, basın mensuplarının, futbolcuların ve taraftarların yaşadıkları artık herkesin malumu olmuştur. Şimdi oraya takılmaktan ziyade ileriye bakmak gerekmektedir. Ankaragücü Cumartesi günü 13.30'da Tokatspor ile karşılaşacak. 

 

Vekiller üç maymunu oynasın, Bakanlar ölü taklidi yapsın, iş adamları sadece baloya gitsin! Bir şehir, 100 yıllık çınarının yalnız olmadığını göstermelidir. Biz inanıyoruz. Ankaralılar inanıyor. Bakanlar, vekiller, başkanlar; hepsi geçici... Ancak Ankaragücü yüzyıllarca daha bu şehre hizmet verecek. Şimdi kenetlenme zamanıdır.

 

Haydi maça Ankara...

 

ANKARALI'NIN ÖZLEMLERİ

- Yağmurlu havada bozuk kaldırıma denk gelip takım elbisenin batmaması.

- "Metromuz süper oldu" diyerek toplu taşımayı severek kullanmak.

- Stadyum.

- Fuar alanı.

- Fatih Köprüsü'nün genişletilmesi.

 

ÇANKAYA'NIN TEK "SAĞCI" BAŞKANI

Gelin size bir anekdot aktarayım, çok ilgimi çekti. Çankaya CHP'nin kalesi olarak bilinir ya... 1980 Darbesi'nden sonra yapılan yerel seçimlerde, Anavatan Partisi(ANAP) adayı Erdoğan Yavuzlar, Çankaya Belediye Başkanlığı'na aday olarak gösterilir. %50'ye yakın bir oyla Başkan seçilen Yavuzlar, 1984-1989 yılları arasında Çankaya Belediye Başkanlığı görevini yürütür. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar