11 Noktaya Mobil Atık Getirme Merkezi! Yenimahalle’de Atıklar...

11 Noktaya Mobil Atık Getirme Merkezi! Yenimahalle’de Atıklar Kaynağında Ayrıştırılıyor

Yenimahalle Belediyesi, değerlendirilebilir atıkların kaynağında ayrı toplanması için ilçenin 11 noktasında Mobil Atık Getirme Merkezi yerleştirdi.

21 Şubat 2019 - 12:47

Sıfır Atık Projesi kapsamında; geri kazanılması mümkün, değerlendirilebilir atıklar diğer atıklardan ve birbirinden ayrı olarak Mobil Atık Getirme Merkezlerinde toplanıyor. Mobil Atık Getirme Merkezleri, Yenimahallelilerin etkin olarak kullanabileceği noktalara kurulurken vatandaşlar da beklenilenden çok daha kısa sürede projeye katılım sağladı. 

İlçenin 11 noktasında hizmet veren Mobil Atık Getirme Merkezlerinde; ayrı ayrı atık girişlerinden kağıt, plastik, metal, cam, elektronik atık, bitkisel yağ ve atık pil olmak üzere 7 kalemde atık toplanacak. Böylece hem ekonomi kazanacak hem de doğa korunacak.

 

HALKIN KATILIMI ÇOK ÖNEMLİ

Kısa zaman içinde ilçenin daha fazla noktasında uygulamanın artarak devam edeceğini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Bir dünya sorunu olan çevre kirliliği ile mücadeleye yaşadığımız sokakta, mahallede ve ilçede başlamalıyız. Atıkların geri kazanılması ile doğal kaynaklar ve enerji kaynakları korunacak, su kaynakları ve havanın kirlenmesi önlenecek, küresel ısınmaya neden olan sera gazı en az seviyeye indirilecektir. Ayrıca ülkemize maddi olarak büyük değerler kazandıracaktır. Bu nedenle Yenimahalle Belediyesi olarak çalışmalar yürütüyoruz. Bu konuda ilçe sakinlerimizin de yürütülen çalışmalar ve projeler konusunda gereken desteği göstereceğine yürekten inanıyorum. Yenimahalle, çevre bilincine sahip insanların yaşadığı bir ilçedir” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
Pursaklar’da bayram coşkusu pencerelere taşındı
Pursaklar’da bayram coşkusu pencerelere taşındı