28 Şubat Davası Başladı

28 Şubat Davası Başladı

28 Şubat dönemine ilişkin, 103 sanığın, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini cebren devirmeye, düşürmeye iştirak" suçundan yargılanacağı davanın ilk celsesi başladı. Sanık yakınları duruşmayı salonda bulunan ekrandan takip ediyor.

02 Eylül 2013 - 11:35

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, 28 Şubat döneminin Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir ile eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz'ün de aralarında bulunduğu tutuklu sanıklar, bazı tutuksuz sanıklar, mağdur ve müştekiler ile taraf avukatları ve sanıkların aileleri katılıyor. Duruşma, Ankara Adliyesi’nde yan yana bulunan ve 10. ve 11. Ağır Ceza Mahkemelerinin kullandığı salonlar arasındaki duvar yıkılarak oluşturulan salonda görülüyor. Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığınca salona kurulan, görüntü ve ses sistemi ile kayıt altına alınıyor. Öte yandan, emniyet güçleri, sabah saatlerinden itibaren adliye içi ve çevresinde güvenlik önemleri alırken, bazı gruplar da adliye önünde toplanıyor.
    MAHKEME HEYETİ   Mahkeme heyeti, Başkan Tayyar Köksal ile üyeler Süleyman Köksaldı ve Hakan Oruç'tan oluşuyor. Hakim Kadriye Çatal da yedek üye olarak salonda bulunuyor. Duruşmanın savcılığını ise iddianameyi hazırlayan savcılardan Kemal Çetin yapıyor.      

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pursaklar’da parklar pandemi sonrasına hazırlanıyor
Pursaklar’da parklar pandemi sonrasına hazırlanıyor
YHT'ler yeniden seferlerine başladı
YHT'ler yeniden seferlerine başladı