90 Günde 3 Kez Çaldılar!

90 Günde 3 Kez Çaldılar!

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı ve alt-üst geçitler, her seferinde yeniden onarılmasına rağmen, hırsızlar tarafından adeta yağmalanıyor. 173 alt ve üst geçitte 1 yılda 31 hırsızlık olayının yaşandığı  Başkent'teki 1011 Üst Geçidi, 3 ayda 3 kez hırsızların hedefi oldu.  

16 Ocak 2017 - 14:57

Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, hırsızlar alt ve üstgeçitlerde paslanmaz korkuluk, çelik halat, dübel ve bilezik gibi çeşitli ekipmanları çalarak hurdacılara satıyor.

Hırsızlar, yayaların güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçişlerini sağlayan alt ve üst geçitleri üç kuruş kazanç uğruna emniyetsiz hale getirdiğini belirten Büyükşehir Belediyesi, Ankaralıları, hırsızlık olaylarına karşı daha duyarlı olmaya davet etti.

Yayaların hayatını tehlikeye atan hırsızların son olarak Turgut Özal Bulvarı’nın 1011 Kavşağı yakınında bulunan yaya üst geçidinin korkuluklarını 3 ayda 3 kez çaldıklarını belirten yetkililer, “Hırsızların yanı sıra hırsızlık malını satın alan kişiler de, yayaları güvensiz hale getiren hırsızlar kadar sorumludur. Vatandaşlarımızın, bu kişileri 155 Polis İmdat veya ALO 153’e ihbar etmelerini bekliyoruz” dediler.

Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı Kent Bakım-Onarım ekipleri, hırsızlar tarafından korkulukları çalınan 1011 Kavşağı yakınlarındaki üstgeçide yeni korkuluk takmaya başladı.

 

PİRİNÇ YERİNE PLASTİK LEVHALAR TAKILIYOR

Kent Estetiği ekipleri, üst ve alt üst geçitlerin isimlerinin yazılı olduğu pirinç harf ve levhaların da sık sık hırsızlar tarafından çalınması üzerine, pirinç levhaların tamamını, ekonomik değeri olmayan plastik malzemelerle değiştirdi.

Yetkililer, kent estetiğinden taviz vermeden, kenti güzelleştirme çalışmalarının süreceğini de kaydettiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x