Adana’da Avukatlardan Berkin Elvan İçin Saygı Duruşu

Adana'da Avukatlardan Berkin Elvan İçin Saygı Duruşu

Gezi olayları sırasında başına isabet eden gaz fişeğiyle hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın ölüm yıldönümü sebebiyle Adana'da bir grup avukat saygı duruşunda bulundu.

11 Mart 2015 - 13:11

Gezi olayları sırasında başına isabet eden gaz fişeğiyle hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın ölüm yıldönümü sebebiyle Adana'da bir grup avukat saygı duruşunda bulundu. Çağdaş Hukukçular Derneği Başkanı Sefa Aydoğan, Berkin Elvan'ın ölüm yıldönümünde İç Güvenlik Yasası görüşmelerinin yapıldığını belirterek, "Biz Berkinler ölmesin, öldürülmesin derken bunun mücadelesini verirken onlar Berkinler daha çok öldürülebilsinler diye İç Güvenlik Yasası çıkarıyor." dedi.

Aydoğan, dernek üyesi avukatlarla birlikte eski Adliye binası önünde "Öyle bir ölsek çocuklar size ölüm kalmasa, Berkin Elvan ölümsüzdür" pankartı açtı. Aydoğan, buradaki konuşmasında Berkin Elvan soruşturmasında katillerin belli olmasına rağmen hala dava açılamadığını hatırlatarak, "Onların adalet diye bir kaygıları yok, bunu biliyoruz. Onların neredeyse her istediklerini yapan bu hakimlere, savcılara yine de güvenmediklerini biliyoruz. İç Güvenlik Yasası bunun için çıkarılıyor. Hakimin, savcının yetkileri bunun için polise veriliyor. Berkin gibi onlarca çocuğumuzu öldürenlere adaleti sağlama görevi veriliyor. Yani kuzu kurda teslim ediliyor. Berkin Elvan'ı ve onun şahsında katledilen tüm çocuklarımızı saygıyla anıyoruz." diye konuştu.

Avukatlar daha sonra saygı duruşunun ardından 'Berkin Elvan ölümsüzdür' sloganları atarak dağıldı.        

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sokağa çıkma izninde Başkentli çocuklara sürpriz hediye
Sokağa çıkma izninde Başkentli çocuklara sürpriz hediye
Başkent'te polis uygulama noktasına araç daldı
Başkent'te polis uygulama noktasına araç daldı