Adını Şehitten Aldı! Uğur Mumcu Mahallesi Sağlık Ocağı...

Adını Şehitten Aldı! Uğur Mumcu Mahallesi Sağlık Ocağı Açıldı

Yenimahalle Belediyesi'nin üstlendiği, Batıkent Uğur Mumcu Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Şehit Ömür Gülünay Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışı, mahalle sakinlerinin yoğun katılımı eşliğinde gerçekleştirildi.

26 Kasım 2018 - 16:24

Kısa sürede yapımı tamamlanarak vatandaşın hizmetine sunulan sağlık merkezinin açılışına Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve eşi Azize Yaşar, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör ve ilçe yönetimi, Yenimahalle Belediyesi Başkanvekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Hüseyin Boran, Erhan Aras, Başar Bal, Yaşar Neslihanoğlu, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

 

 

SAĞLIK MERKEZİNİN ADI VATAN ŞEHİDİNDEN ALINDI

Yenimahalle Belediye başkanı Fethi Yaşar, “Belediyecilik siyaset yapma makamı değildir, belediye başkanı kenti kucaklayan insandır. Hiç kimsenin mezhebine, ırkına bakmadan, kendisine oy verip vermediğini düşünmeden her vatandaşa eşit hizmet eden insanların bulunması gereken bir makamdır. Göreve geldiğimiz günden beri kimseyi ötekileştirmedim. Her mahalleye, her yurttaşa eşit hizmet götürmeye çalıştım. Yenimahalle’nin kaynaklarını verimli bir şekilde değerlendirerek yine ilçe sakinlerine hizmet olarak kullandık. Sağlık ocağı yapmak bizim görevimiz olmamasına rağmen belediyeye ait olan bu alana yeni sağlık merkezimizi konumlandırdık. Söz konusu olan vatandaşa hizmet ise devletin kurumları birbirleriyle uyum içerisinde çalışmalıdır. Bugün Uğur Mumcu mahallemizde açılışını yaptığımız Şehit Ömer Gülünay Aile Sağlık Merkezinin mahalle sakinlerine hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Vatan toprağını savunmak için hayatını veren şehidimize Allahtan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum” dedi.

 

 

200 METREKARELİK ALANA İNŞA EDİLDİ

Uğur Mumcu Kır Bahçesi içerisinde hazırlanan alana yapılan Sağlık Merkezi, 200 m2 kapalı alana sahip olarak inşa edildi. 3 adet poliklinik muayene odası, acil müdahale odası, aşı bebek- çocuk izlem odası, gebe izlem odası, engelli wc ve depo alanlarından oluşan merkezde, mahalle sakinlerinin temiz ve güvenli bir şekilde sağlık hizmetlerinden faydalanabilmesi için hiçbir ayrıntı atlanmadı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara’nın 4 ilçesinde su kesintisi
Ankara’nın 4 ilçesinde su kesintisi
Başkent’te otomobil yan yattı: 3 yaralı
Başkent’te otomobil yan yattı: 3 yaralı