Adres Kaydını Elazığ’a Taşıyan Öğrenciye Ulaşım Ücretsiz
Reklam

Adres Kaydını Elazığ'a Taşıyan Öğrenciye Ulaşım Ücretsiz

İkamet adreslerini kente taşıyan Fırat Üniversitesi öğrencileri, belediyeye ait toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanabilecek.

16 Aralık 2014 - 13:41

Elazığ'da, ikamet adreslerini kente taşıyan üniversite öğrencileri, toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanabilecek.
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, her alanda hızla gelişen ve büyüyen kentin eğitim alanında da önemli merkezlerden biri olduğunu vurguladı.
"Şehrin gelişmesinin, insanların yaşadıkları şehrin nüfuslarına kaydedilmesiyle mümkün" olabileceğini belirten Yanılmaz, şunları kaydetti:
"Şehirde yaşadığı ve şehrin tüm imkanlarından istifade ettiği halde resmi ikametgahı farklı il, ilçe ve köylerde olan hemşehrilerimizin de kayıtlarını merkeze alıp hizmetlerimizi daha çok artırmak durumundayız. Bu nedenle Fırat Üniversitesinde lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde öğrenim gören tüm öğrencilerimiz 25 Aralık 2014 tarihine kadar Elazığ'da ikamet ettiğini gösterir adres kayıt belgesi, öğrenci belgesi ve bir adet fotoğrafla belediyemize müracaatları halinde taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanacaklardır."
Açıklamada, belediyeye ait otobüslerden belirli saatlerde ücretsiz yararlanan 65 yaş üstü vatandaşlar için 16 Aralık itibari ile saat sınırlamasının kaldırılacağı ifade edildi.
Öğrenciler, uygulamadan eğitim yılı sonuna kadar yararlanabilecek.           

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..