AHİD’ten Öğrencilere Kitap Desteği

AHİD'ten Öğrencilere Kitap Desteği

Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde ilköğretim öğrencilerine okuma seti hediye etti.

05 Aralık 2016 - 14:40

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odun olmaya mahkumdur diyerek Necip Fazıl’a atıfta bulunan AHİD Genel Başkanı Hilmi Yaman, okuma kitabı dağıtım projesinde, ilk etapta Kahramankazan ilçesinde başlandığını daha sonra ise Ankara’nın diğer ilçelerinde de devam edeceğini söyledi.

Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) Keşif Yayıncılık ile beraber ilköğretim öğrencilerine destek olmak amacıyla Kahramankazan’a geldi. Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’ün de katıldığı programda AHİD Genel Başkanı Hilmi Yaman, İlçe Müdürü Serhat Oğuz’u ziyaretinin ardından İbrahim Bitik İlköğretim okulunda ilkokul öğrencileriyle buluştu. 

Projenin Ankara’nın diğer ilçelerinde devam edeceğini belirten Yaman “Okuma kitabı dağıtım projesinde, ilk etapta Kahramankazan ilçesinde başladık daha sonra ise Ankara’nın diğer ilçelerinde de devam edeceğiz.” Dedi.

Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitap sevgisini arttırmak için böyle bir sosyal faaliyet gerçekleştirdiklerini belirten Yaman, “Onların okuma alışkanlığını ve kitap sevgisini arttırmak için buradayız. Şimdi burada okuyan, meraklı gözleriyle bize bakan bu yavrularımız yarının idarecileri olacaktır. Çocuklar geleceğimizdir. Ben bu vesile ile geleceğe umutla bakan bu yavrularımıza başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da bir mahalle karantinaya alındı
Ankara'da bir mahalle karantinaya alındı
Silahlı saldırıya uğrayan kadın hayatını kaybetti
Silahlı saldırıya uğrayan kadın hayatını kaybetti