AHİD Üyelerinden Erdoğan’ın Döviz ve Altın Çağrısına...

AHİD Üyelerinden Erdoğan'ın Döviz ve Altın Çağrısına Destek

Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine Ankaralılar Derneği (AHİD) üyeleri 65 bilezik, 105 çeyrek altın, 2 bin 500 dolar ve 3 bin Euro bozdurdu.

13 Ağustos 2018 - 09:49 - Güncelleme: 13 Ağustos 2018 - 09:49

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bayburt ziyaretinde yinelediği "yastık altındaki döviz ve altınları bozdurun" çağrısına destek veren Ankaralılar Derneği (AHİD) üyeleri, döviz ve altınlarını bozdurdu. Ankara'nın Ulus semtindeki kuyumcu dükkanı önünde toplanan dernek üyeleri, ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye aleyhindeki uygulamalarına tepki göstererek ellerindeki temsili dolarları yırttı.

Dernek üyeleri adına konuşan Genel Başkan Hilmi Yaman, Erdoğan'ın çağrısı ile toplandıklarını ve yastık altındaki döviz ve altınlarını bozdurarak, Türk lirasını güçlendirmeyi amaçladıklarını söyledi. Erdoğan'ın "Ekonomik savaşı da başarılı bir şekilde vereceğiz" sözlerini hatırlatan Yaman, "Bu millet 15 Temmuz'da tankların ve silahların önünde kendini nasıl siper etmişse bu da bir savaştır ve bu savaşın galibi de inşallah Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olacaktır" dedi. Yaman, ABD Başkanı Trump'ın Türkiye ekonomisi üzerinde etkili olmaya çalıştığını söyleyerek, şu ifadeleri kullandı:

"Ey Trump, sen kim oluyorsun da bizim ekonomimizle, ekmeğimizle oynuyorsun. Biz Allah'ın izniyle daha fazla çalışıp daha fazla üreteceğiz. Cumhurbaşkanımızın başını önüne eğdirmeyeceğiz. O dik durduğu sürece biz burada canımızı da malımızı da feda etmeye hazırız. Bizim gidecek başka vatanımız yok."

 

"OYUNU HEP BİRLİKTE BOZALIM"

Türkiye'nin ekonomik bir savaşta olduğunu dile getirerek Ankaralılara çağrıda bulunan Yaman, "Bu oyunu hep birlikte bozalım. Yastık altında duran dövizin bize bir faydası olmayacak. Bu geminin batmaması, Cumhurbaşkanımızın dik durması ve bizlerin de huzur içinde yaşaması için bu oyuna dur dememiz gerekiyor" diye konuştu. Eşinin bileziklerini bozdurmak için getirdiğini söyleyen Yaman ve dernek üyeleri 65 bilezik, 105 çeyrek altın, 2 bin 500 dolar ve 3 bin Euro bozdurarak kampanyaya destek verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pursaklar'da işletmeler hizmet vermeye hazır
Pursaklar'da işletmeler hizmet vermeye hazır
SpaceX uzaya insanlı uçuş gerçekleştirdi
SpaceX uzaya insanlı uçuş gerçekleştirdi