AK Parti Adayları Cumartesi Günü Cumhurbaşkanı Erdoğan...

AK Parti Adayları Cumartesi Günü Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarafından Açıklanacak

AK Parti'nin 40 il ve ilçe için belediye başkan adayları cumartesi günü 13. 00'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak.

21 Kasım 2018 - 18:52

AK Parti'nin 40 il ve ilçe için belediye başkan adayları cumartesi günü 13.00'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak. Perşembe ve cuma günü karar adaylara tebliğ edildikten sonra adaylar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulacak. Açıklamanın cumartesi günü saat 13.00'te olması bekleniyor.

 

AK PARTİ - MHP İTTİFAK GÖRÜŞMESİ

Yerel seçimlerde ittifakın bitmesine karşın "Cumhur İttifakı"na sahip çıkan Erdoğan ve Bahçeli yerel seçimlerde de ittifakın formülünü aramak için bir araya geldi. Görüşme 55 dakika sürdü. Milleyet'in edindiği bilgilere göre, yerel seçimde ittifakın yeniden gündeme gelmesinde hem CHP-İYİ Parti arasındaki ittifak sürecinin hem de bazı illerde ittifakın önemine dikkat çeken anketlerin etkili oldu. AK Parti ve MHP teşkilatlarından parti yönetimlerine de ittifakın kazançlarına dair bilgiler de aktarıldığı ifade edildi. Tüm gelişmelerin görüşmede ele alınırken, Erdoğan, "Taban ittifak istiyor" değerlendirmesi yaptığı belirtildi.

 

MEVCUTLAR AÇIKLANACAK

AK Parti cumartesi günü İstanbul'da yapacağı toplantıda öncelikle mevcut görevde olan ve devamına karar verilen bazı il ve ilçeler başta olmak üzere birçok adayını açıklayacak. Erdoğan'ın açıklayacağı adaylar arasında 20'yi aşkın il olduğu da ifade ediliyor. Bu çerçevede Antalya, Denizli, Gaziantep, Konya, Artvin, Denizli gibi illerin adayları açıklanacak. Antalya'da Menderes Türel, Gaziantep'te Fatma Şahin, Denizli'de Osman Zolan, Konya'da İbrahim Altay gibi isimlerin adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. AK Parti'nin Manisa, Adana ve Mersin gibi MHP'nin de güçlü olduğu illere ilişkin son karar daha sonra verilecek. İstanbul'da Binali Yıldırım, Ankara'da ise Mehmet Özhaseki isminde parti içinde büyük oranda uzlaşma olsa bu simlerin açıklanmasının da beleneceği ve son çalışmaların yapıldığı kaydedildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Damat, kayınbaba ve kayınço düzenlenen operasyonla suçüstü yakalandı
Damat, kayınbaba ve kayınço düzenlenen operasyonla suçüstü...
Sakarya'daki patlamada 3 şehit 6 yaralı
Sakarya'daki patlamada 3 şehit 6 yaralı