AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili A. Adayı Balkan: ’’24...

AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili A. Adayı Balkan: ''24 Haziran'da İktidar Yürüyüşünü Taçlandıracağız''

AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan Dursun Balkan Haber Ankara'nın ofisine ziyarette bulundu.

02 Mayıs 2018 - 12:05 - Güncelleme: 02 Mayıs 2018 - 12:05

AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan Dursun Balkan Haber Ankara'nın ofisine ziyarette bulundu.

25 Haziran seçimlerine yaklaştığımız bu günlerde AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan Dursun Balkan, Haber Ankara ofisine ziyarette bulundu. Neden aday olduğuna dair açıklamalarda bulunan Balkan ''Ülkemizin kritik günlerden geçtiği bu dönemde, kaybedecek bir zaman, yitirilecek bir dakika dahi bulunmamaktadır'' ifadelerini kullandı.

 

''KAYBEDECEK ZAMAN YOK''

AK Parti Ankara 1. Bölge milletvekili aday adaylığına dair açıklamalarda bulunan Balkan şu ifadeleri kullandı:

Ülkemizin kritik günlerden geçtiği bu dönemde, kaybedecek bir zaman, yitirilecek bir dakika dahi bulunmamaktadır. Bu bilinçle, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, parti teşkilatlarımız ve dava arkadaşlarımızla beraber iktidar yürüyüşünü taçlandıracağımız 24 Haziran seçimleri için çalışmalarımıza hızla başladık. Her nefeste ülkemize ve partimize hizmet etmeye devam edecek ve AK Parti iktidarını bir kez daha, yeniden milletimizle kucaklaştıracağız.

 

DURSUN BALKAN KİMDİR?

Aslen Sinop Boyabatlı olan Dursun BALKAN, 1983 yılında Ankara’nın Mamak ilçesinde doğdu.2006 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalında TÜBİTAK Bilim Adamı Yetiştirme Grubu bünyesinde kazandığı burs ile Yüksek Lisans ve Doktorasını tamamladı. Ayrıca, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde ikinci lisans eğitimini tamamladı.

Meslek hayatına Türkiye’nin verimlilik ile ilgili ilk kamu kurumu olan Milli Prodüktivite Merkezi’nde 2007 yılında Verimlilik Uzmanlığı kariyeriyle başladı. 2011 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğünde Sanayi ve Teknoloji Uzmanı olarak görevine devam etti.

2017 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın görev ve sorumluluk sahalarına dair gelişmelerin sürekli izlenmesi, değerlendirilmesi ile güncel gelişmelerin yanı sıra kriz durumlarında Cumhurbaşkanlığı makamınca talep edilecek bilgilere ulaşabilmek üzere Cumhurbaşkanlığı Devlet Bilgi Koordinasyon Merkezinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kurum Temsilcisi olarak görevlendirildi.

Meslek kariyerinde, verimlilik ve bütünleşik performans ölçümü konularında kamu ve özel sektörde verimliliği artırma sürecine katkıda bulunmak amacıylaDPB, DPT, TÜİK, KOSGEB, İŞKUR gibi kamu kurum ve kuruluşları ile ortaklaşa projelerdeproje koordinatörü olarakgörev aldı. Ülke genelinde iller düzeyinde gerçekleştirilen verimlilik artırma projeleri kapsamında farklı sektörlerde 40’a yakın ilde 1.000’in üzerinde kurum, kuruluş ve işletmede verimlilik ile ilgili araştırma, eğitim ve danışmanlık hizmetlerinde bulundu. Ayrıca, Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD), Asya Verimlilik Teşkilatı, Singapur Verimlilik Ofisi, Hamburg Ticaret Odası, İspanya Sosyal Araştırmalar Vakfı ve Avrupa Birliği İstatistik Ofisi gibi uluslararası kuruluşlarda uzmanlık alanı ile ilgili çeşitli toplantı,eğitim ve çalıştaylaraTürkiye’yi temsilenkatıldı. 2017 yılında TÜSİAV (Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı) Verimlilik Platformu tarafından Yılın En Verimli Bürokratı Özel Ödülüne layık görüldü.

Akademik hayatında, bütünleşik performans ölçümü veverimlilik alanlarında kitabı, makaleleri, uluslararası dergi hakemlikleri, bildirileri bulunmaktadır. Alanı ile ilgili ulusal ve uluslararası düzeyde birçok sempozyum ve seminere katılmıştır. TOBB ETÜ (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi) Endüstri Mühendisliği Bölümünde Verimlilik Yönetimi konusunda ders vermektedir.

Esnaf bir ailede yetişmiş olması sebebiyle çocuk yaşlardan itibaren ailesinin yürüttüğü ticari faaliyetlere destek olmaktadır. WondersEvent&Wedding™ (Gençlerbirliği Sosyal Tesisleri) ve KahvetepeCoffee& Bistro™ tescilli markalarının fikir babasıdır.

Sosyal hayatında, TÜM-KARDER (Tüm Karadeniz İlleri Kültür Turizm Eğitim Derneği) Genel Başkan Yardımcısı, ASİLDER (Ankara Sinop İli İlçeleri Derneği) Başkan Vekilliği, BOYDER (Ankara Boyabatlılar Derneği) Bürokrasi ve Projelerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı, Gazi Üniversitesi Endüstri TopluluğuSosyal İşler Başkan Yardımcılığı, ADAM (Ankara Düşünce Araştırma Merkezi) Genç Bürokratlar üyeliği, ENERJİ BİR-SEN üyeliği,Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Mezunları Derneği kurucu üyeliği gibi birçok sivil toplum kuruluşunda çeşitli düzeylerde gönüllü olarak görev aldı.

Badminton (birinci kademe antrenörlük), karate (mavi kuşak), futbol, tenis, masa tenisi, binicilik gibi birçok spor dalıyla aktif olarak ilgilenmektedir. Fırsat buldukça ney üflemekten ve piyano çalmaktan hoşlanmaktadır.

Evli ve iki çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kamu bankalarından 4 yeni kredi destek paketi
Kamu bankalarından 4 yeni kredi destek paketi
Yeni normalde ilk uçuş Ankara'ya
Yeni normalde ilk uçuş Ankara'ya