AK Parti Ankara İl’den AHİD’e Ziyaret

AK Parti Ankara İl'den AHİD'e Ziyaret

AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı ile yönetim kurulu üyeleri Ankaralılar ve Ankara'ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) Genel Başkanı Hilmi Yaman’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Yamalı, Yaman’a başarılar dileyerek, AHİD’in Ankara için yapacağı her projeye destek olduklarını söyledi. Yaman da her zaman bu desteği hissettiklerini söyledi.

09 Ocak 2017 - 11:14

AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Ankara'ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD)e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. AHİD Genel Başkanı Hilmi Yaman ile görüşen Yamalı ve ekibi, AHİD’in 14. olağan kongresinde başkanlığa seçilen Yaman’a başarılar dileyerek hayırlı olsun dedi.

AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, AHİD Genel Başkanı Hilmi Yaman’a AHİD’in Ankara için yapacağı her çalışmaya, yürüteceği her projeye destek vermeye hazır olduklarını söyledi. Yamalı AHİD Genel Başkan Hilmi Yaman’ın görevi devralmasından üzerinden henüz 4 ay gibi kısa süre geçmesine rağmen büyük projelere imza attığını, hizmetlerini takdirle karşıladığını belirtti.

AHİD Genel Başkanı Hilmi Yaman ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Ziyaretiniz için şahsım ve yönetimimiz adına çok teşekkür ederim. Sizlerin desteğini her zaman hissettik. AHİD Ankaralılar Derneği olarak 90 bin üyeli, 11 şubeli derneğimizi daha da büyütmek için harekete geçtik. İnşallah yeni yılda Ankara’nın bütün metropollerinde şubelerimiz olup, üye sayımızı yüz binin üzerine çıkaracağız.”dedi.

AK Parti İl yönetimi ile yapılan görüşmede AHİD’in sosyal sorumluluk projeleri hakkında bilgi veren Yaman eğitim ve yardım projelerinden bahsetti. “ilk etapta Kahramankazan ilçesinde başlattığımız birinci sınıflara yönelik kitap okuma projesiyle yaklaşık 900 öğrenciye kitap dağıttık. İnşallah önümüzdeki süreçte Ankara’nın diğer ilçelerinde de projemize devam edeceğiz. Öte yandan Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzaladık. Biz Nasıl Başardık” projesi kapsamında Ankara’da 900 bin öğrenci arasından Ankara’da spor, bilim, sanat, edebiyat ve diğer alanlarda ulusal ve uluslararası düzeylerde ülkemizi başarıyla temsil etmiş öğrencilerimizi ödüllendireceğiz ve onların başarı hikâyelerini kitaplaştıracağız.

Kızılay’la imzaladığımız protokol ile Halep’e ayni ve nakdi yardımda bulunduk. Malumunuz özellikle 15 Temmuz  ve daha sonraki süreçte terör örgütleri tarafından bir çok vatandaşımızı şehit verdik. Bu nedenle geçtiğimiz günlerde şehit düşen vatandaşlarımız ve bugüne kadar şehit olmuş tüm kahramanlarımız için Hacı Bayram Veli Camiinde mevlidi şerif okuttuk. Manevi liderimiz Hacı Bayram Veli Hazretlerinin adının birüniversitede yaşatılması için ilgili makamlara müracaatlarda bulunduk. İnşallah yeni yılda sosyal sorumluluk projelerimizi arttırarak devam edeceğiz. Size de şimdiden bu projelere yapacağınız katkılardan ötürü teşekkür ediyorum. ”dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da bir mahalle karantinaya alındı
Ankara'da bir mahalle karantinaya alındı
Silahlı saldırıya uğrayan kadın hayatını kaybetti
Silahlı saldırıya uğrayan kadın hayatını kaybetti