Ak Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan’ın İstiklal...

Ak Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan’ın İstiklal Marşı'nın Kabulünün Yıl Dönümü Açıklama

Milletvekili Nevzat Ceylan, İstiklal Marşı Türk milletin bağımsızlık aşkının, imkansızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, azim ve fedakarlıkla verilen kurtuluş mücadelesinin mısralara dökülmüş ifadesi olduğunu söyledi.

12 Mart 2018 - 13:29

Milletvekili Nevzat Ceylan, İstiklal Marşı Türk milletin bağımsızlık aşkının, imkansızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, azim ve fedakarlıkla verilen kurtuluş mücadelesinin mısralara dökülmüş ifadesi olduğunu söyledi. Ceylan; Türk milletinin tarihte hiçbir zaman zulme boyun eğmeyen, varlığına kastedenlere gerekli dersi veren, vatanına ve bağımsızlığına canı pahasına sahip çıkan bir millet olduğunu ve bunu 15 Temmuz’da bir kez daha kanıtladığını belirtti.

Ceylan;’’İstiklal Marşı, milli mücadelenin en çetin dönemlerinde halkımıza büyük cesaret ve moral aşılamıştır. İstiklal Marşının her mısrası büyük anlamlar yüklüdür ve asla unutmamamız gereken değerleri anlatır. Mehmet Akif, ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın’ derken bu süreçte çekilen zorlukları en çarpıcı biçimde ortaya koymuştur.’’ diyerek, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

 “İstiklal Marşımız, İstiklal Savaşımızı, ölüm kalım mücadelemizi, şehit ve gazilerimizi, cennet vatanımızın vazgeçilmezliğini ve bağımsızlık yükümüzü özetlemektedir. Ecdadımız, topraklarımızın işgal ve halkımızın esir edilmeye çalışıldığı o zorlu süreci, birlik ve beraberlik ruhuyla aşmıştır. Bundan dolayıdır ki İstiklal Marşımız, tıpkı vatanımız, bayrağımız, özgürlüğümüz, dinimiz, örfümüz, birlik ve beraberliğimiz gibi son derece önemlidir ve vazgeçilmezdir

 İşte bu duygularla İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Gününde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü,  vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u ve İstiklal Savaşının isimsiz tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..