AK Parti’de Temayül Heyecanı... Yerel Seçimlere Yönelik Yoklama...

AK Parti'de Temayül Heyecanı... Yerel Seçimlere Yönelik Yoklama Yapılacak...

AK Parti 31 Mart 2019'da gerçekleşecek yerel seçimlerde aday gösterilecek büyükşehir ve ilçe belediye başkanlıkları için temayül yoklaması yapacak. Yoklama, 18 Kasım saat 10.00 itibariyle Ankara Arena Spor Salonu'nda gerçekleşecek.

17 Kasım 2018 - 12:54 - Güncelleme: 19 Kasım 2018 - 13:00

AK Parti 31 Mart 2019'da gerçekleşecek yerel seçimlerde aday gösterilecek büyükşehir ve ilçe belediye başkanlıkları için temayül yoklaması yapacak. Yoklama, 18 Kasım'da 10.00'da başlayacak. Ankara Arena Spor Salonu'nda gerçekleşecek olan yoklamada Ankara Büyükşehir ve ilçe belediyeleri için AK Parti'den gösterilecek isimlerin belirlenirken, oy kullanma işlemi saat 16.00'da sona erecek.

 

YENİ SİSTEME GEÇİLDİ

AK Parti’de temayül yoklamalarında yeni sisteme geçildi. Teşkilat, elektronik sistem üzerinden oy kullanacak. Genel Merkez tarafından temayül işleminin takibi için vekillerin başkanlık ettiği 4 kişilik ekipler görevlendirdi. Temayül komisyonu, kendilerine verilen elektronik kart üzerinden oyları kullandıracaklar. Oy kullanmak üzere bilgisayara elektronik kartı takan üye, sisteme girdiğinde karşısında anket formu şeklinde aday adaylarının isimlerini görecek. Oyunu kullanıp tamamladığı anda ekrandan bilgiler de gidecek.

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A İLETİLECEK

Kullanılan oylar, o ilde toplanmayacak. Sistem, kullanılan oyları doğrudan Ankara’ya iletecek. Sonuçlar sadece Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bilgisayarından görülebilecek. Sistem, Seçim İşlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un kontrolünde işleyecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pursaklar’da bayram coşkusu pencerelere taşındı
Pursaklar’da bayram coşkusu pencerelere taşındı
Jandarmadan kaçan araç şehrin giriş kapısına ok gibi saplandı
Jandarmadan kaçan araç şehrin giriş kapısına ok gibi saplandı