Akdere Esnafına Sürpriz Ziyaret! Tuna ve Akgül Mamak Gezilerini...

Akdere Esnafına Sürpriz Ziyaret! Tuna ve Akgül Mamak Gezilerini Sürüdürüyor...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Mamak Akdere’de esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ve AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer’in eşlik ettiği Tuna, tek tek esnafın kapısını çalarak, hayırlı işler temennisinde bulundu.

09 Kasım 2018 - 11:08 - Güncelleme: 09 Kasım 2018 - 11:08

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ve Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül Akdere Mahallesi Mehmet Ali Altun Caddesi ve Peyami Sefa Mahallesi esnafını ziyaret etti. İşyerlerini tek tek gezerek esnafa hayırlı işler dileyen ikili, hem sokakta ki vatandaşla hem de esnafla sohbet etti, talepleri dinledi. Manavından taksicisine, marketinden terzisine esnafı ziyaret eden Tuna ve Akgül, yapılan çalışmaları anlatarak, esnafın da fikirlerini aldı.

Esnafa kulak verdiklerini kaydeden Başkan Tuna, “Ülke ekonomisine katkı sunan ve istihdama can suyu olan esnafımızın her türlü talep ve isteği bizim için önemlidir. Ankara’ya ve Mamak’a katma değer kazandıran esnaflarımızın her zaman yanındayız” dedi. Vatandaşın ülke gündemine ilişkin görüşlerini de dinleyen Başkan Tuna, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, “Yeter ki el ele verelim. İlçeler, Büyükşehir, hükümet, vatandaş el ele olursa güçlü oluruz. Her zorluğu birlikte aşarız” diye konuştu.

"BİREBİR TEMAS EDİYORUZ"

Esnafın bir kentin yüzü ve vitrini olmanın yanı sıra gelişmişlik düzeyini en iyi belirleyen yapı taşı olduğunu kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, makam odasında oturarak değil, birebir halk ve esnaf ziyaretleri yaparak çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Ziyaretlerde en küçük sorunun bile kısa zamanda çözüme kavuşması noktasında ilgili birimlere talimat verdiklerinin altını çizen Akgül, “Esnafımızın güler yüzlülüğünü  daim etmek, sıkıntılarını dinleyip çözüm bulmak bizlere düşüyor. Bunun için elimizden geleni yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da ücretsiz maske dağıtımı başladı
Ankara'da ücretsiz maske dağıtımı başladı
Ankara oto sanatkarları 14 kurala ilave 15 kural getirdi
Ankara oto sanatkarları 14 kurala ilave 15 kural getirdi