AKŞAM SAATLERİNDE AÇIKLAMA! Akköprü Kavşağı Samsun Yönü...

AKŞAM SAATLERİNDE AÇIKLAMA! Akköprü Kavşağı Samsun Yönü Trafiğe Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Başkent trafiğinin rahatlatılması amacıyla Akköprü Kavşağı’nda başlattığı çalışmanın önemli bir aşaması daha tamamlandı. Kavşağın Samsun yönü de trafiğe açıldı.

19 Eylül 2018 - 09:35 - Güncelleme: 19 Eylül 2018 - 09:35

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın okulların kapanmasıyla birlikte başlattığı yol çalışmaları okulların açılmasıyla beraber tamamlanmaya devam ediyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekiplerin gece gündüz çalışarak, Başkent trafiğine neşter vurduğu noktalardan biri daha tamamlandı. Ankamall AVM önündeki Akköprü Kavşağı’nın Samsun yönünde de asfaltlama çalışmaları tamamlanarak bu akşam itibariyle trafiğe açıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Vedat Üçpınar, yol çalışmasıyla ilgili son durumu Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Üçpınar, "Akköprü, Samsun Yolu istikameti an itibarıyla trafiğe açılmıştır" sözleriyle, yolun açıldığını duyurdu.


PAZAR GÜNÜ AÇILMIŞTI
Konya, İstanbul ve Samsun yollarının kesişiminde bulunan Akköprü Kavşağı’ndaki köprü 2’şer şeritten 3’er şeride çıkarıldı ve alttan hem İstanbul Yolu hem de Ulus istikametine dönüş varyantları yapıldı. Okullar açılmadan bitirilmesi hedeflenen çalışmaların sonucunda, geçtiğimiz pazar günü Akköprü Kavşağı’nın da İstanbul Yolu ve Ulus alt kolları trafiğe açılmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
COVID-19 Küresel Yayılım Haritası
COVID-19 Küresel Yayılım Haritası
'Kulaktan duyma' egzersizlerde yaralanmaya dikkat
'Kulaktan duyma' egzersizlerde yaralanmaya dikkat