Akyurt Fuar Alanı’nda Büyük Gelişme! Ekim 2019’da Bitecek...

Akyurt Fuar Alanı'nda Büyük Gelişme! Ekim 2019'da Bitecek...

Başkent Ankara'nın Uluslararası Fuar Alanı olan "Akyurt Uluslararası Fuar Alanı" inşaatı tam gaz sürüyor. 110 bin metrekarelik kapalı alana kurulacak fuar alanında temel atma işlemi başladı.

27 Ekim 2018 - 17:28

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın, göreve geldiği ilk günden bu yana üzerinde hassasiyetle durduğu ve çalışmalarına başlanılması için büyük çaba sarf ettiği “Akyurt Uluslararası Fuar Alanı” inşaatı tam gaz sürüyor.

Başkent’in ilk uluslararası fuarı olma özelliğine sahip olan Akyurt Fuarının temeli atıldı, inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

 

İŞ MAKİNALARI ARALIKSIZ ÇALIŞIYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Valiliği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Ankara Ticaret Odası, Ankara Sanayi Odası, Ankara Ticaret Borsası, Akyurt Belediyesi ve Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin dahil olduğu 8 kurum ve kuruluşun ortaklığı olduğu “Ankara Uluslararası Fuar Alanı ve Kongre Merkezi A.Ş.’nin açtığı ihaleyle inşaatına başlanan fuar alanının temel betonu döküldü.

İş makinalarının aralıksız çalıştığı fuar alanı çalışmalarını yakından takip eden Başkan Tuna, Başkent’in ihtiyacı olan uluslararası fuar alanına bir an önce kavuşması için hissedar şirket yöneticileriyle sık sık bir araya geliyor.

 

2019 EKİM AYINDA BİTİRİLMESİ PLANLANIYOR

110 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak Akyurt fuar alanı çalışmaları kapsamında ilk etapta alandan 680 bin metreküp hafriyat toprağı çıkarıldı.

İş makinalarını temel beton döküm çalışmalarını aralıksız sürdürürken, Başkent’in turizmine katkı sağlayacak ve Esenboğa Havaalanı ile entegreli ulaşıma sahip olacak fuarın, 2019 yılı Ekim ayı sonu ya da Kasım ayı başında tamamlanması hedefleniyor

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
COVID-19 Küresel Yayılım Haritası
COVID-19 Küresel Yayılım Haritası
'Kulaktan duyma' egzersizlerde yaralanmaya dikkat
'Kulaktan duyma' egzersizlerde yaralanmaya dikkat