Alper Taşdelen’den Yeni Dönem Sinyali: ’’Acele Etmeyin Bir...

Alper Taşdelen'den Yeni Dönem Sinyali: ''Acele Etmeyin Bir Dönem Daha Var''

Çankaya Belediye Meclisinde aldıkları kararla muhtarların doğalgaz, su, elektrik ve internet faturalarını 250 liraya kadar ödeyeceklerini açıklayan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Atatürk’ün doğup büyüdüğü topraklar olan Selanik ve Makedonya’ya 124 muhtar için gezi düzenleyecekleri belirtti.

26 Şubat 2018 - 12:20 - Güncelleme: 26 Şubat 2018 - 12:21

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, muhtarlarla bir araya geldiği kahvaltılı toplantıda, muhtarların doğalgaz, elektrik, su ve internet giderlerinden oluşan faturalarının 250 liraya kadar olan kısımlarının belediye tarafından ödeneceğini açıkladı. Taşdelen’in ikinci müjdesi ise Mustafa Kemal Atatürk’ün ilçesi olması nedeniyle Çankaya’nın muhtarlarının Atatürk’ün doğduğu, büyüdüğü toprakları görecekleri Selanik ve Makedonya gezisi oldu. Taşdelen, toplantıda Çankaya’da gerçekleşen hizmet ve projeleri hatırlatarak en önemli destekçisi olarak gördüğü muhtarlara teşekkür etti.

 

“KÜLTÜR GEZİLERİNE ÇANAKKALE’Yİ DE EKLEDİK”

Her zaman halkı öne alan, kamu yararını gözeten bir yaklaşım sergilediklerini dile getiren Taşdelen, “Türkiye’de Muhtarlık ve Sivil Toplum Kuruluşları adı altında bir müdürlük kuran ilk belediye olduk. Bu süreçte 70’i aşkın muhtarlığımızı yeniledik, Türkiye’nin en güzel muhtarlıkları Çankaya’da yer alıyor. Hizmetlerimizi yaparken muhtarlarımızın payı bu noktada yadsınamaz, onların yönlendirmesiyle her işi yaptık. Bu sene kültür gezilerinde Kapadokya, Konya, Eskişehir ve Amasra’ya Çanakkale’yi de ekledik. Bir gece konaklamalı olacak gezimizde 6 bin Çankayalıyı taşıyacağız. Bu toprakları bize vatan yapan, şehitlerimizin kanıyla sulanan Çanakkale’yi siz muhtarlarımız vatandaşlarımızla beraber gezme olanağı bulacaksınız. Bir yılda 6 bin kişiyi Çanakkale’yi gezdirmekle yine bir ilke ve bir rekora imza atacağız” dedi.

 

"BİR DÖNEM DAHA VAR"

Muhtarların taleplerini dinleyen Taşdelen, ‘Acele etmeyin bir dönem daha var, yaparız hepsini, bakın biz birlikte olduğumuz sürece, bu sevgi bağı devam ettiği sürece, bizler beraber olduğumuz sürece bunların hepsini yapacağız’ derken bu süreçte sorunlu konuları da belediye yararına sonuçlandırdıklarının altını çizdi. Taşdelen, “Bademlidere’de 740 dönüm rekreasyon alanı var. Bir baktık davalık, çok ciddi uğraşla bütün davaları kazandık. En sonunda Bademlidere’nin tapusunu aldık. Çankaya Belediyesi en büyük kazanımlarından birine kavuştu. Bademlidere’yi kurtardık orayı doğal bir park projesi ile zenginleştireceğiz. Zafertepe’nin de imar sorununu çözme aşamasındayız, Büyükşehir’in de görüşünü alarak Zafertepe’yi kurtaracağız. Keza Boztepe’nin imar sorunu da çözülecek. Hilal, Göktürk, Gökkuşağı, Yıldızevler, Beytepe, Alacaatlı, Çiğdem, Birlik, Dikmen’de parklarımız yapılacak. Geçen aylarda ben bir ödül aldım, İnsani Gelişme Vakfı’nın verdiği, Birleşmiş Milletler de bu organizasyonda. Belediyelerin hepsini mercek altına almışlar ve Çankaya Belediyesini Türkiye’nin en iyi ilçe belediyesi seçtiler. Bizler sizlerle birlikte Çankaya’yı sosyal belediyeciliğin yıldızı yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Kahvaltının sonunda Çankaya Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Kandemir, Taşdelen’e plaket takdim ederken Taşdelen muhtarlarla fotoğraf çektirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan görevden alındı.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan görevden alındı.
Mamak'ın dört bir yanı dezenfekte ediliyor
Mamak'ın dört bir yanı dezenfekte ediliyor