Altındağ’a 36 Yeni Okul Daha Yapılıyor
Reklam
  • Reklam

Altındağ'a 36 Yeni Okul Daha Yapılıyor

Altındağ’da 36 yeni okulun yapımı için düğmeye basıldı.

12 Ocak 2018 - 14:39 - Güncelleme: 12 Ocak 2018 - 14:39

Altındağ’da 36 yeni okulun yapımı için düğmeye basıldı. Okullardan 10 tanesinin inşaatı devam ederken, 26’sının ihalesi yapıldı yada sözleşme aşamasında. Eğitime yönelik her türlü yatırıma hazırız diyen Veysel Tiryaki, “Söz konusu eğitim olduğunda, Altındağ Belediyesi olarak elimizde gelen her desteği veriyoruz. Eğitim yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Valiliğimizin öncülüğünde inşallah Altındağ’da okul sorunu kalmayacak” dedi.

 

Altındağ Belediye Binasında, Ankara Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) ile gerçekleştirilen son toplantıda, okullarla ilgili durum değerlendirilmesi yapıldı. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin de yer aldığı toplantıya, Vali Yardımcısı Bilal Özdemir, Altındağ Kaymakamı Erol Karaömeroğlu, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Zülkarneyin Avcı ve YİKOP yetkileri katıldı.

 

Toplantıda, Altındağ’da yapımı planlanan ve inşaatı devam eden okulların son durumu masaya yatırıldı, sorunlu okul alanları hakkında Altındağ Belediyesi’nden destek istendi.

 

“TÜM İMKANLARIMIZI SEFERBER ETMEYE HAZIRIZ”

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, alınan kararın ardından Ankara Valisi Ercan Topaca ve YİKOB yetkililerine Altındağ’ın okul ihtiyacını gidermek için yürütülen hassas ve kararlı çalışma için teşekkürlerini iletti. “Sayın Valimiz Ercan Topaca’ya, Vali Yardımcısı Bilal Özdemir ve ekibine gösterdikleri hassasiyet ve gayret için gönülden teşekkürlerimizi iletiyorum. Her konuda yardıma hazırız” diyen Tiryaki, Altındağ’ın okul sorununun çok kısa zamanda çözüleceğine dair inancını ifade etti.

 

Altındağ Belediyesi’nin eğitimle ilgili her konuda hiç tereddütsüz tüm imkanlarını seferber ettiğini, bundan sonra da edeceğini belirten Tiryaki, Altındağlı çocukların daha iyi eğitim şartlarına kavuşması için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi. Altındağ’a 13 okul kazandırdıklarını hatırlatan Başkan Tiryaki, yeni yapılacak tüm okullar için gerekli altyapı ve fiziki şartların sağlanacağını da aktararak, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Eğitim aslında ailede başlayan fakat hayat boyunca devam eden bir süreçten oluşuyor. Bizim öncelikli görevlerimizden biri de özellikle bu alanda kalite standartlarına ulaşmaktır. Altındağlılar, kendi altın dönemlerini yaşıyorlar. Gerek sosyal, gerekse kültürel alanda birçok yenilenmeyi el birliği ile gerçekleştirdik. Yapılabilecek en iyi yatırım, eğitime olan yatırımdır düşüncesini özümsedik. İnşallah, Altındağımızda okul sorunu bitecek. Daha bilinçli ve bilgili nesillerimiz olacak. Emeği geçen herkese teşekkürü bir borç bilirim.”

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankaralılara Müjde! 'O' Çalışmada Küptaşlar Kaldırıldı, Asfaltlama Bitti
Ankaralılara Müjde! 'O' Çalışmada Küptaşlar Kaldırıldı,...
İŞTE İLK PROGRAM! Tıkla İzle... 'Esma Karakılıç'la Ankara'da Ne Oldu Ne Olacak?'
İŞTE İLK PROGRAM! Tıkla İzle... 'Esma Karakılıç'la Ankara'da...