Altındağ Belediyesi’nen Bir Açılış Daha! Veysel Tiryaki:...

Altındağ Belediyesi'nen Bir Açılış Daha! Veysel Tiryaki: "Altındağ Gençleri İle Dönüşüyor, Yenileniyor"

Altındağlı gençleri sporla tanıştırmayı, spor alışkanlığı edindirmeyi ve sağlıklı nesiller yetiştirmeyi hedefleyen Altındağ Belediyesi, yeni bir tesisi daha ilçeye kazandırdı.

02 Kasım 2018 - 11:14

Altındağ Belediyesi’nin spor yatırımları tüm hızıyla devam ediyor. Altındağlı gençleri sporla tanıştırmayı, spor alışkanlığı edindirmeyi ve sağlıklı nesiller yetiştirmeyi hedefleyen Altındağ Belediyesi, yeni bir tesisi daha ilçeye kazandırdı. Sağlıklı nesiller yetiştirmeyi hedef edindiklerini dile getiren Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Güçlü ve sağlıklı bir nesil yetiştirmek istiyorsak, bunun yolu spordan geçiyor. Sporla, çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutup, hayata bakışlarını olumlu yönde değiştirebiliriz. Altındağ, gençleri ile dönüşüyor, yenileniyor” dedi.

Altındağ Belediyesi tarafından Doğantepe Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Doğantepe Spor Tesisi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin ev sahipliğinde düzenlenen açılışa, AK Parti Ankara Milletvekili Orhan Yeğin, Altındağ Kaymakamı Erol Karaömeroğlu, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Doğantepe Mahallesi’ne yapılan spor tesisi çok fonksiyonlu olarak planlandı. 2 adet halı saha, 1 adet basketbol ve voleybol sahasının yer aldığı tesiste, sporcu odası ve soyunma odası da mevcut.

 

“DONANIMLI MAHALLELER İLE HAYAT KALİTESİ YÜKSELİYOR”

Altındağ’ın tüm mahallelerini dönüştürmeye ve Altındağlı gençleri geleceğe daha güçlü şekilde yetiştirmeye devam ettiklerini belirten Veysel Tiryaki şöyle konuştu:

“Doğantepe Mahallesi de diğer mahallelerimiz gibi hızla dönüşüyor ve değişiyor. Değişim ve dönüşüm bizde çok yönlü. En önemlilerinden biri de spor ve spora verilen değerdir. Anneler babalar olarak çocuklarımızı kültür, sanat ve sporla yetiştiremediğimiz sürece, topluma fayda sağlayamayız. Onları kötülüklerden uzak tutamayız. Onun için bu tesisleri yapıyoruz.Daha fazla spor tesisi açacağız. Altındağlı gençlerimizin hem zihin olarak hem de fiziki olarak değişmesini hedefleyerek, geleceğe sağlıklı nesiller yetiştirmek için yola çıktık. Yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek. Bizim amacımız, donanımlı mahalleler ile hayat kalitesini yükseltmek.”

AK Parti Ankara Milletvekili Orhan Yeğin ise, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’ye teşekkür ederek başladığı konuşmasında “Altındağ’da bölgemiz ve şehrimiz için çok önemli yatırımlar hayata geçiriliyor. Veysel Bey ve ekibi üstün gayret göstererek ilçemizin standartlarını yükseltiyor. Umuyorum burada tüm çocuklarımız, spor ile iç içe yetişir, büyür” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇANKIRI-BİR'den hemşehrilerine yardım
ÇANKIRI-BİR'den hemşehrilerine yardım
Gölbaşı Belediyesinden böceklere karşı ilaçlama
Gölbaşı Belediyesinden böceklere karşı ilaçlama