Altındağ’da Ankara Şiir Şöleni

Altındağ’da Ankara Şiir Şöleni

Altındağ Belediyesi ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile bu yıl 10’uncu kez düzenlenen Ankara Şiir Şöleni’nde ödüller bu yıl da sahiplerini buldu.

01 Haziran 2018 - 09:43

Altındağ Belediyesi ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile bu yıl 10’uncu kez düzenlenen Ankara Şiir Şöleni’nde ödüller bu yıl da sahiplerini buldu. Ankara’nın her ilçesinden 75 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen Şiir Şöleni’nde Altındağ’a 2 birincilik, 2 üçüncülük ödülü geldi. Şair Baki Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ödül töreninde, okunan şiirler dinleyenleri duygulandırdı.

10’uncu Şiir Şöleni ödül töreninde konuşma yapan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, şiire duyduğu ilgi ve sevgiden bahsetti. Gençlerin şiir sevmesini ve okumasının yanı sıra bu tür aktiviteleri çok önemsediğini söyleyen Başkan Tiryaki “Büyük şehirlerin stresinden, sıkıntısından kurtulmak isteyen herkese şiir okumasını tavsiye ederim. Şiir insanların dünyalarını zenginleştirir.” dedi. Başkan Tiryaki, Altındağ’da yapılan kültür merkezi ve gençlik merkezlerine şiir ve edebiyat dünyasının değerli kişilerinin isimlerini verdiklerini, bu kişileri özellikle yeni nesle tanıtmayı amaçladıklarını da sözlerine ekledi. Kendisinin de şiire büyük ilgi ve sevgisi olduğunu söyleyen Başkan Tiryaki “Şiir okunacaksa, Altındağ’da okunur.” diyerek, şiire ve şiirsever gençlere daima destek olacaklarını belirtti.

 

ŞİİRSEVER GENÇLER DİNLEYENLERİ DUYGULANDIRDI

Ankara genelinde yapılan ve 25 farklı ilçeden öğrencilerin katıldığı yarışma ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde gerçekleşti. 3 gün süren şiir şöleninde dereceye giren 12 yarışmacı ödüllerini almanın mutluluğunu yaşadı.

Düzenlenen programa Başkan Tiryaki’nin yanı sıra, Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muzaffer Gül, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Şefika Biçer, Altındağ Belediye Başkan Yardımcıları Yunus Keleş ve Tuncay Temel, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri ve çok sayıda öğretmen katıldı. Salonu dolduran yaklaşık 600 kişi ödül alan öğrencilerin heyecanına ortak oldu.

 

ALTINDAĞ’A 2 BİRİNCİLİK, 2 ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ…

10. Ankara Şiir Şöleni kapsamında Altındağ’a 3 kategoride ödül geldi. İlkokul kategorisinde birinci olan Altındağ Halim Şaşmaz İlkokulu öğrencisi Defne Ünal, okuduğu şiirle herkesi kendine hayran bıraktı. Ortaokul kategorisinde üçüncü olan Altındağ Hacı Bayram Ortaokulu öğrencisi Hasan Hüseyin Kapusuz dinleyenlerin büyük beğenisini toplarken, lise kategorisinde birinci olan Altındağ Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi öğrencisi Halil İbrahim Orakçı ise sahne performansıyla büyük alkış aldı.Şiir yazma kategorisinde ise Altındağ Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Kaan Mert Başkesen, Altındağ’a üçüncülük getirdi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gurbetçi ailenin otomobili TIR'a çarptı: 5 ölü
Gurbetçi ailenin otomobili TIR'a çarptı: 5 ölü
Çankaya’nın yeni parkları halkın hizmetinde
Çankaya’nın yeni parkları halkın hizmetinde