Altındağ’da Coşkulu Açılış! Karapürçek Aile Sağlığı...

Altındağ'da Coşkulu Açılış! Karapürçek Aile Sağlığı Merkezi ve Veysel Karani Parkı Açıldı

Altındağ Belediyesi, yatırım maratonuna hız kesmeden devam ediyor. Altındağ Belediyesi tarafından, mahallenin yoğun talebi üzerine, ikincisi inşa edilen Karapürçek Aile Sağlığı Merkezi ile Veysel Karani Parkı törenle hizmete açıldı. 

15 Ekim 2018 - 10:50 - Güncelleme: 15 Ekim 2018 - 10:50

Altındağ Belediyesi, yatırım maratonuna hız kesmeden devam ediyor. Altındağ Belediyesi tarafından, mahallenin yoğun talebi üzerine, ikincisi inşa edilen Karapürçek Aile Sağlığı Merkezi ile Veysel Karani Parkı törenle hizmete açıldı. 

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin ev sahipliğinde düzenlenen Karapürçek Aile Sağlığı Merkezi ve Veysel Karani Parkı açılış törenine, AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, AK Parti Ankara Milletvekili Orhan Yeğin, Altındağ Kaymakamı Erol Karaömeroğlu, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Yerel Yönetimler Başkanı Hatice Çakmak, İstanbul Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgül, AK Parti Altındağ İlçe Başkanı Ahmet Karaca, AK Parti Altındağ İlçe Teşkilatı, Altındağ Belediyesi başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. 

 

 

“HER ŞEY ALTINDAĞLILAR VE ALTINDAĞLI VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIKLI GELECEĞİ İÇİN”

Bütçe oranlarına göre, Altındağ Belediyesi’nin Ankara’da kaynaklarını en çok yatırıma ayıran belediye olduğunun altını çizen Başkan Veysel Tiryaki, “İlçemize bugüne kadar 9 Aile Sağlığı Merkezi ve 60 park kazandırdık. Altındağlı vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine hızlı ve kolay şekilde ulaşabilmeleri için, her mahallemize aile sağlığı merkezi yapıyoruz. Her şey Altındağlılar ve Altındağlı vatandaşlarımızın sağlıklı geleceği için…” diye konuştu.

Altındağ Belediyesi’nin inşa ettiği diğer Aile Sağlığı Merkezlerinde olduğu gibi, yeni merkezde de, aşı ve bebek izleme odasından gebe izleme ve aile planlama odasına, hekim odalarından çocuk odalarına kadar her türlü detay ve konfor düşünüldü. Laboratuar ve acil müdahale odası gibi unsurları da içinde bulunduran sağlık merkezi, 7’den 70’e tüm Altındağlı vatandaşların hizmetine sunuldu.

 

“ALLAH BİZE DE VEYSEL KARANİ GİBİ ÖRNEK BİR HAYAT YAŞAMAYI NASİP ETSİN” 

Karapürçek Mahallesi’nde Türkiye’ye örnek çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Veysel Tiryaki, şu ifadeleri kullandı:

“Karapürçek Mahallesi, 10 yıl öncesine kadar gecekondularla kaplı bir mahalleydi. Ancak yapılan yatırımlarla, kısa zamanda Ankara’nın en büyük ve en çok nüfus barındıran mahalleleri arasına girdi. Karapürçek bugün sosyal donatıları, parkları, yeşil alanları, sağlık merkezleri, kültür merkezleri, camileri ile devasa bir mahalleye dönüştü. Mahallenin artan nüfusuna göre yatırımlarımızı daha da geliştirdik. Mahallelilerin talebi üzerine, kısa zamanda ikinci Aile Sağlığı Merkezini de mahallemize kazandırdık. 

Altındağ Belediyesi olarak tesislerimize, tarihimize, kültürümüze iz bırakmış değerli insanlarımızın ismini veriyoruz. Parkımıza, Peygamber Efendimizin aşkı ile yanıp tutuşan, İslam ile bezenmiş, annesine verdiği değer ile örnek bir hayat yaşamış Veysel Karani’nin ismini verdik. Onun en önemli vasfı; Peygamber efendimize olan aşkı, ibadete canla başla devamı ve annesine saygısı oldu. Peygamber Efendimizi sağlığında görememiş ama her hali, hareketi ve sözü ile insanlığa örnek olup, Peygamber Efendimizin Hırka’i Şerif’ine nail olan bu zatı, Altındağ’da bir parkımıza ismini vererek anıyoruz.Allah bize de Veysel Karani gibi örnek bir hayat yaşamayı nasip etsin, kimseyi incitmeyelim, ailemize onun gibi değer verelim. Parkımıza gelen her vatandaşımızın da bu anlayışı hatırlaması, kendine hayat felsefesi yapmasını arzu ederim.” 

 

“BAŞTA VEYSEL TİRYAKİ OLMAK ÜZERE, EMEĞİ GEÇEN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN”

Açılış töreninde konuşan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Özkan Ünal ise düşüncelerini şöyle aktardı:

“Vatandaşların en önemli ihtiyacından biri sağlık merkezleridir. Böylesine güzel ve donanımlı bir tesisin açılışında bulunmaktan mutluyum. 30 yıldır meslek hayatındayım. Geçmişe bakıyorum da, eski sağlık merkezleri ile kıyaslanamayacak bir donanımda sağlık merkezleri yapıyor Altındağ Belediyesi… Hemen yan tarafında cami var. Ezan sesinin, sağlık merkezi içinde duyulması güzel bir şey… Başta Veysel Tiryaki olmak üzere, emeği geçen herkesten Allah razı olsun.”

 

“ANKARA’DA HERKES, ALTINDAĞ’DA YAŞAMA YARIŞINA GİRDİ” 

AK Parti Ankara Milletvekili Orhan Yeğin konuşmasında, Altındağ Belediyesi hizmetlerinin dalga dalga Altındağ’a yayıldığını belirterek, “İnşallah, bundan daha fazla yatırımı yapmak da nasip olur” diyerek Başkan Veysel Tiryaki’ye teşekkürlerini sundu.

“Her hafta açılış yapan bir belediye başkanı daha yok” diyen AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan ise,“Veysel Tiryaki, sadece Altındağ’a değil, Türkiye’ye örnek çalışmalar yapıyor. Altındağ’ı böylesine güzelleştiren ve değerli kılan Başkan Veysel Tiryaki’dir. Ankara’da herkes, Altındağ’da yaşama yarışına girdi. Veysel Tiryaki ile Altındağ da kazandı, Türkiye’de kazandı!” dedi. 

Protokol konuşmalarının ardından, dualarla Aile Sağlığı Merkezinin ve parkın açılışı gerçekleştirildi. Karapürçek Aile Sağlığı Merkezi’ni gezen protokol, burada verilecek sağlık hizmetleri hakkında bilgi aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı Belediyesi korona virüs önlemlerini artırdı
Gölbaşı Belediyesi korona virüs önlemlerini artırdı
Ankara Kalkınma Ajansından Covid-19 ile mücadelede 15 milyon TL'lik dayanıklılık programı
Ankara Kalkınma Ajansından Covid-19 ile mücadelede 15 milyon...