Altındağ’da Dev Park... Kudüs Parkı Açıldı

Altındağ'da Dev Park... Kudüs Parkı Açıldı

Altındağ Belediyesi 2004 yılında başlattığı çevre seferberliğini dev parklar ile taçlandırıyor.

06 Temmuz 2018 - 10:37 - Güncelleme: 06 Temmuz 2018 - 10:37

Altındağ Belediyesi 2004 yılında başlattığı çevre seferberliğini dev parklar ile taçlandırıyor. Altındağ’da son 14 yılda uyguladığı kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilçeyi modern bir görünüme kavuşturan Altındağ Belediyesi, Başpınar Mahallesi'ne yaptığı “Kudüs” isimli 48 dönümlük park ile kente değer katmaya devam ediyor. Altındağlıların yaşam kalitesini artıracak tesislerin açılışını ortalama her 15 günde bir yaptıklarını belirten Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Kudüs'ün anısını yaşatmak adına Başpınar Mahallemizdeki yeni yaptığımız parka, tüm meclis üyelerimizin oy birliği ile "Kudüs" ismini verdik. Kudüs ve Mescid-i Aksa için kalbimiz, yüreklerimiz bir. Kudüs bizim için kutsaldır ve Müslümanların kırmızı çizgisidir. Parkımızın hayırlı uğurlu olmasını dilerim” dedi.

Son 10 yıldır Altındağ'a 59 büyük park kazandıran Altındağ Belediyesi, Başpınar Mahallesi'ne yeni bir park daha kazandırdı. "Kudüs" ismi verilen 48 dönüm büyüklüğündeki parkın açılışı Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'nin ev sahipliğinde, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Filistin Büyükelçisi Faed Mustafa, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Ak Parti Altındağ İlçe Başkanı Ahmet Karaca, çok sayıda partili, muhtar ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

Yapımı hızla tamamlanan park 48 bin metrekarelik bir alana sahip. Kudüs Parkı’nda 600 ve 700 metrekarelik alanda iki oyun grubu yer alıyor. Parka aynı zamanda, 250 metrekarelik iki ayrı spor aletleri grubu yerleştirildi. Ayrıca, yürüyüş ve koşu yapmak isteyenler için 950 metre uzunluğunda koşu yolu düşünüldü. 985 ağacın dikildiği, 7 bin çalının yer aldığı park, Başpınar Mahallesi sakinleri için şimdiden uğrak yeri oldu.

FİLİSTİN BÜYÜKELÇİSİ FAED MUSTAFA: “KUDÜS İSMİNİN ALTINDAĞ’DA BİR PARKA VERİLMESİNİ SEVİNÇLE KARŞILIYORUZ”

Filistin Büyükelçisi Faed Mustafa, Başkan Tiryaki’ye hassasiyetinden ötürü plaket takdim etti. Büyükelçi Mustafa, Kudüs hakkında mesajlarını şöyle aktardı:

“Öncelikle sizlere kapılarını açık tutan Filistin’den selamlarımızı iletiyorum. Sizi seven ve sizlerin de çok sevdiği Kudüs’ten selam getirdim. Bugün burada ‘Kudüs Parkı’nın açılış töreninde bulunmaktan onur duyuyorum. Bu sebepten dolayı da Kudüs’ümüzün ismini bu parka verilmesini takdir ve sevinç ile karşıladım. Biliyoruz ki, tüm zalimliklere rağmen, Filistin’in gerçek kimliği değişmeyecektir. Kudüs, Müslümanlarındır ve öyle kalacak. Ankaralılar, bu parkı gezerken Kudüs’ü anacak ve hatırlayacak. Hatırlanmak çok önemli bir değer. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım”

 

BAKAN İSMET YILMAZ: “SON 10 YILDA TÜRKİYE 3 KAT, ALTINDAĞ 5 KAT BÜYÜDÜ”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ise şunları söyledi:

“Altındağ’ın güzel insanlarını sevgi ile selamlıyorum. Hepimiz şahidiz ki, Altındağ her geçen gün güzelleşiyor, daha yaşanılabilir bir hale geliyor. Başkan Veysel Tiryaki’ye, ‘Kudüs sahipsiz değildir, Türk halkı Filistin’in yanındadır’ diyerek Kudüs Parkı’nı açtığı için teşekkür etmeliyim.

Gerçekten Altındağ’da çok iyi bir değişim gerçekleşti. Son 10 yılda Türkiye 3 kat, Altındağ 5 kat büyüdü. Altındağ, Türkiye’den daha fazla büyüdü diyebiliriz. Yaklaşık 12 seçime girdik. Aziz milletim, her zaman kendine hizmet edenleri seçti, yüzümüzü güldürdü. İnanın çok şey yaptık, inşallah yapamadıklarımızı da yeni dönemde yapacağız. Yarınımız bugünden daha aydınlık olacak. Parkımız hayırlı uğurlu olsun, emeği geçenlere teşekkür ederim.”

VEYSEL TİRYAKİ: “KUDÜS, BİZİM GÖZ BEBEĞİMİZDİR”

Şehirlerin modernleşirken bir yandan da nefes alınacak mekanların olması gerektiğini söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “50 yıldır Altındağ’da çekilen çilelere son veriyoruz. Altındağ bundan 15 yıl önce imar planları yapılmamış, gecekondularla kaplı bir ilçe iken bugün her geçen gün modernleşen, içerisinde sosyal donatıları olan bir ilçe haline geldi. Ağzı dualı insanlarımız sayesinde Altındağ’da kavgasız gürültüsüz dönüşüm gerçekleşiyor. Bugün Altındağ’da Cumhurbaşkanımızı, bakanlarımızı, devletin ileri gelen isimlerini ağırlıyoruz. Ben de Altındağ’da oturuyor, bu güzel ilçede yaşıyorum” dedi.

Kudüs Parkı’nın, gecekondulardan arındırılarak yapılan bir park olduğunu kaydeden Tiryaki, “Burada biz, gelecek nesillere mesaj bırakacak bir isim veriyoruz. Kudüs bizim göz bebeğimizdir. 15 gün sonra Doğantepe Mahallesinde bin 900 gecekondudan temizlenen bir parkı açıyoruz. Bu parkın ismine de “Şehitler Parkı” adı vereceğiz Parkın içine bir de cami inşa ettik. Tamamlanmış 22 tesisimiz var, açılışlarını birer birer yapacağız inşallah” diye konuştu.

Altındağ’ın 2017 yılında dışarıdan 35 bin kişilik nüfus aldığını aktaran Tiryaki, sözlerine şöyle devam etti:

“Her geçen yıl Altındağ’ın nüfusu daha da artıyor. Onun için tesislerimiz ve yatırımlarımızla bu duruma belediye olarak şimdiden hazır olmamız lazım. Altındağ Belediyesi, kendi yatırımlarını kendi kaynaklarıyla yapan bir belediye… Belediyemizin, hiç bir kurum ve kuruluşa borcu yok. Bu durum, Altındağ insanlarının bereketidir.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent’te elektrik hattı yenileme çalışmaları başlıyor
Başkent’te elektrik hattı yenileme çalışmaları başlıyor
Mamak Belediyesi’nden portatif havuz
Mamak Belediyesi’nden portatif havuz