Altındağ’da Karacaören Spor Tesisi Yoğun Katılımla Açıldı

Altındağ'da Karacaören Spor Tesisi Yoğun Katılımla Açıldı

Altındağ Belediyesi, spor tesisi yatırımlarına ara vermeden devam ediyor.

10 Ağustos 2018 - 17:35 - Güncelleme: 10 Ağustos 2018 - 17:35

Altındağ Belediyesi, spor tesisi yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. Açılışları ve hizmetleriyle ilçeye değer katan Belediye, Karacaören Mahallesi’ni spor tesisine kavuşturdu. Karacaören Spor Tesisi’yle beraber ilçedeki spor kompleksi sayısı 20’ye çıktı. Başkan Veysel Tiryaki, “Altındağ’ı bir marka haline getirme çalışmalarımız devam ediyor. Altındağ bir marka haline gelecekse bu,kültür sanat, eğitim ve sporla olur. Gençlerimiz, sporla tanışsın ve sporu bir hayat biçimi haline getirsin istiyoruz. Sağlıklı geleceğin teminatı sağlıklı bireylerdir” dedi.

14 bin metrekare alana kurulu, iki futbol sahası, bir basketbol ve voleybol sahasını bünyesinde barındıran spor tesisi, modern yapısı, teknik olanakları ve çevre düzenlemesiylevatandaşlardan tam not aldı. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılış törenine, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, AK Parti Altındağ İlçe Başkanı Ahmet Karaca, ilçe teşkilatı, meclis üyeleri, muhtarlarve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

“TÜM ÇABAMIZ, SAĞLIKLI VE MUTLU BİR GELECEK İNŞA ETMEK İÇİN”

Gençleri kötü alışkanlıklardan korumak için spora kanalize etmenin önemine dikkat çeken Belediye Başkanı Veysel Tiryaki şunları söyledi:

“Geriye dönüp 10 yıl öncesine baktığınızda Altındağ’ın tamamen değiştiğinizi görebilirsiniz. 50-60 yıldır yapılamayan tesisleri Altındağlılar ile buluşturmaktan büyük gurur duyuyoruz. Altındağ’da kentle beraber burada yaşayan insanlar da değişti. Pekçok mahalleye spor tesisi inşa ediyoruz. Hepsi modern ve eksiksiz. Bugün burada çok fonksiyonlu bir spor tesisi daha açtık. Spor, insan hayatı için çok değerli. Kötü alışkanlıklardan çocuklarımız ne kadar uzak kalırsa ve biz ne kadar onları iyi alışkanlıklara, spora, sanata, kültüre yönlendirebilirsek o kadar iyi. Tüm çabamız, sağlıklı, zinde ve mutlu bir gelecek inşa etmek için. Tüm bu değişimle birlikte ilçemize olan ilgi büyüyor. Nüfusumuz son 1 yılda 35 bin kişi daha arttı. Buradan bir müjde daha vermek istiyorum. En kısa zamanda Karacaören mahallesine yeni düğün salonu ve kapalı pazar yeri yapacağız inşallah.”

“TİRYAKİ ALTINDAĞ’IN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİ”

AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler ise “Bende Altındağlıyım. Burası eskiden Ankara’nın en geri kalmış ilçelerindendi. Şimdi Tiryaki’nin çalışmalarıyla çehresi değişti, son derece gelişmiş bir ilçe haline geldi. Çok şükür Altındağ'da modern tesislerin sayıları artıyor. Ülkemiz gelişiyor. Türkiye geliştikçe birileri bunu bozmaya çalıştı ama bütün meydan okumalara rağmen biz ilerlemeye, yolumuzda yürümeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

TİRYAKİ'YE ÇOCUKLARDAN YOĞUN İLGİ

Konuşmaların ardından protokol mensupları kurdele kesme merasiminin ardından spor tesisinde incelemelerde bulundu. Çocuklarla bir araya gelen Tiryaki, kaleye şut denemesinde de bulundu. Attığı şutu gole çeviren Tiryaki, çocukların yoğun ilgisi ile karşılaştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı Belediyesi korona virüs önlemlerini artırdı
Gölbaşı Belediyesi korona virüs önlemlerini artırdı
Ankara Kalkınma Ajansından Covid-19 ile mücadelede 15 milyon TL'lik dayanıklılık programı
Ankara Kalkınma Ajansından Covid-19 ile mücadelede 15 milyon...