Altındağ’da Yatırımların Önünü açan Karar 6 Ay Daha...

Altındağ'da Yatırımların Önünü açan Karar 6 Ay Daha Uzatıldı

Kısa süre önce aldığı kararla Türkiye'deki yerel yönetimler arasında bir ilke imza atarak yatırımların ve yatırımcıların önünü açan Altındağ Belediyesi, aldığı bu kararın süresini uzattı.

11 Ocak 2019 - 12:35 - Güncelleme: 11 Ocak 2019 - 12:35

Altındağ Belediyesi, ilçedeki inşaat yatırımlarına destek olmaya devam ediyor. Altındağ Belediye Meclisi, daha önce yürürlüğe koyduğu ve tüm ilçeyi kapsayan yatırımcılardan ücret almama kararını genişleterek, Altındağ'a yatırım yapan sektör temsilcilerinden hiçbir ücret talep etmeme kararını uzattı. Böylelikle Altındağ Belediye Meclisi tarafından 2464 Sayılı Belediye Gelirleri Kanunu'nun 97’nci maddesi kapsamında, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü iş ve işlemlerinden alınan ücretler konusunda tüm müteahhitlerin önü bir kez daha açıldı. Altındağ Belediyesi aldığı bu kararı 30 Haziran 2019 tarihine kadar uzatarak, yapılaşma konusunda parsel hissedarları ile müteahhitlere yine kolaylık sağladı.

 

İNŞAAT SEKTÖRÜNE DESTEK OLUYORUZ

Altındağ Belediyesi'nin aldığı bu kararın Türkiye'de bir ilk olduğunu vurgulayan Başkan Tiryaki şöyle konuştu: 

“Türkiye uzun süredir ekonomik bir saldırı altında... Döviz üzerinden gerçekleşen bu saldırıyı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde hükümetimiz bertaraf ederek normalleştirme sürecine girdi. Bu saldırıdan en çok etkilenen ise Türkiye'nin büyümedeki dinamik gücü olan inşaat sektörü oldu. Biz de Altındağ Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz yapılaşma kapsamında, yıllardır artarak bir ivme kazanan inşaat yatırımlarının hızını düşürmemek için imar ve şehircilik alanında önemli bir karar aldık.”

“Değişim Yönetimi Modeli” ile borçsuz belediye

Altındağ Belediyesi’nin aldığı bu kararın hem yatırımcılar hem de yatırımlar için büyük önem taşıdığını aktaran Başkan Tiryaki, sözlerini şöyle tamamladı: 

“Belediyelerin önemli gelir kaynaklarından biri de müteahhitlerden alınan ücretlerdir. 2004’ten beri uyguladığımız 'Değişim Yönetimi Modeli' ile borçsuz ve yatırımlarını kendi kaynakları ile yapan bir belediyeye dönüştük. Uyguladığımız projeler sayesinde ilçeye yılda 15 bin yeni konut yapılıyor. İlçe nüfusu ve büyüklüğü düşünüldüğünde ilçemize yoğun bir yatırım talebi var. Bu talebin devam etmesi ve hem ülkemize hem de yatırımcıya destek olmak için aldığımız bu karar çok önemli.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı Belediyesinden böceklere karşı ilaçlama
Gölbaşı Belediyesinden böceklere karşı ilaçlama
ÇANKIRI-BİR'den hemşehrilerine yardım
ÇANKIRI-BİR'den hemşehrilerine yardım