Altındağ’dan Vergi Uyarısı: ’’Son Gün Yaklaşıyor’’

Altındağ'dan Vergi Uyarısı: ''Son Gün Yaklaşıyor''

Emlak, çevre temizlik, ilan ve reklam vergilerinin 2018 yılı 1. taksitlerinin son ödeme günü olan 31 Mayıs yaklaşıyor.

28 Mayıs 2018 - 09:57 - Güncelleme: 28 Mayıs 2018 - 09:57

Emlak, çevre temizlik, ilan ve reklam vergilerinin 2018 yılı 1. taksitlerinin son ödeme günü olan 31 Mayıs yaklaşıyor. Altındağ Belediyesipersonelleri, vergilerin son ödeme gününekadar hafta sonları dahilolmak üzere görev yapıyor. Vergiler, belediye vezneleri dışında, hem www.altindag.bel.tr adresinden hem deçok sayıdafarklı bankadan daödenebiliyor.

 

İŞTE DETAYLAR…

Her alanda olduğu gibi vergi ödemelerinde de vatandaşa daha iyi hizmet verebilmek için çalıştıklarını belirten Altındağ Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Orhan Babuccu, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Babuccu, öncelikle ilçede yol genişliği 15 metrenin altındaki cadde ve sokak üzerinde cephesi bulunan işyeri mükellefleri, ilan ve reklam vergisi, tarh, tahakkuk ve tahsilat işlemlerinin 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren Altındağ Belediyesi’nce yapıldığını hatırlattı. İş yerlerinin bulunduğu binaların bir veya birden fazla cephesi olması ve cephelerden herhangi birinin yol genişliği 15 metre ve üzerinde kalması durumunda ise vergilerin Ankara Büyükşehir Belediyesi’nce tahsil edildiğini belirten Babuccu, vergilerin 31 Mayıs 2018’e kadar ödenmesi gerektiğini aksi halde cezalı tarhiyat işlemi uygulanacağını söyledi.

 

BELEDİYE VEZNELERİ HAFTA SONU AÇIK

Babuccu, “İşyerlerine ait çevre temizlik vergileri, konutlarda olduğu gibi su faturalarıyla birlikte ödenmediğinden meydan, bulvar, cadde ve ana yollarla sokak ayrımı gözetilmeksizin Altındağ sınırlarında kalan tüm işyerlerine ait çevre temizlik vergilerinin belediyemize ödenmesi gerekmektedir” dedi. Altındağ Belediyesi Samanpazarı veznelerinin 26 / 27 Mayıs09.00 – 17.00 saatleri arasında hizmet vereceğine dikkat çeken Babuccu, Karapürçek ve Siteler veznelerinin de 26 Mayıs’ta 09.00 – 17.00 saatleri arasında çalışacağını dile getirdi. Babuccu, Altındağlı vatandaşların, kendilerine ait işyerlerinin bulunduğu binaların cephesine karşılık gelen ve yol genişliği 15 metrenin altında bulunan cadde ve sokak listesini, https://www.altindag.bel.tr/#!duyurular/2018-ilan-reklam internet adresinden veya 0312 507 00 43 numaralı telefondan öğrenebileceğini sözlerine ekledi.

 

ÖDEMELER HANGİ BANKADAN HANGİ KART İLE YAPILACAK?

Altındağ Belediyesi mükellefleri, ödemelerini www.altindag.bel.tr internet adresinden e-belediye vergi borcu öğrenme ve ödeme sayfası üzerinden kredi kartıyla da yapabilecek. Altındağlı vatandaşlar, Altındağ Belediyesi veznelerinde Word, Maksimum, Paraf ve Bonus kredi kartıyla yapacakları ödemelerde 3 taksit imkânından faydalanacak. Vakıfbank, Halkbank, Albaraka, Ziraat Bankası, Deniz Bank, Garanti Bankası ve Şekerbank’tan da ödeme yapabilecek olan vatandaşlar, PTT şubelerini de kullanabilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te pompalı tüfekli ve satırlı pazarcı kavgası
Başkent'te pompalı tüfekli ve satırlı pazarcı kavgası
Ankara'da suç örgütüne
Ankara'da suç örgütüne "Dam" operasyonu: 11 gözaltı