Altındağ’ın Şehitleri 15 Temmuz’da Kabirleri Başında...
Reklam

Altındağ'ın Şehitleri 15 Temmuz'da Kabirleri Başında Anıldı

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki 15 Temmuz Anma Etkinlikleri kapsamında bugün Demokrasi Şehitlerinin kabrini ziyaret etti.

16 Temmuz 2018 - 11:31 - Güncelleme: 16 Temmuz 2018 - 11:32

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki 15 Temmuz Anma Etkinlikleri kapsamında bugün Demokrasi Şehitlerinin kabrini ziyaret etti. Ankara Valiliğinin koordinatörlüğünde gerçekleşen 15 Temmuz Şehitlerinin kabir ziyareti Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Anma törenine Başkan Veysel Tiryaki’nin yanı sıra Meclis Başkanı Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar, Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, emniyet, askeri yetkililer, şehit aileleri, gazi ve gazi aileleri katıldı. Kabir ziyaretinin ardından Altındağ Gülpınar Mahallesindeki Savaştepe Camiinde düzenlenen mevlit programına Başkan Veysel Tiryaki ile Ak Parti Ankara Milletvekilleri Emrullah İşler, Orhan Yeğin ve Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Karaca da katıldı.

 

TÜRK MİLLETİNDEN VATAN HAİNLERİNE TOKAT GİBİ CEVAP

Karşıyaka Mezarlığı’nda demokrasi şehitlerinin mezarını ziyaret eden Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Türkiye’yi karanlığa teslim etmek isteyen hainlere karşı canını veren şehitler sayesinde bugün huzur içinde yaşadıklarını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye Cumhuriyet tarihinin en uzun ve karanlık gecesinde Türk milleti olarak, Malazgirt’te Dumlupınar’da, Çanakkale’de nasıl destan yazdıysak bundan iki yıl önce 15 Temmuz gecesinde de aynı iman ve cesaretle direndik. Bu direnç ve cesaret sayesinde o gün sabahımız ve geleceğimiz aydınlandı. Türk milleti olarak birliğimizi, dirliğimizi, bir destan yazarak hem içimizdeki hainlere hem de tüm dünyaya tekrar gösterdik. Vatanı için canını hiçe sayarak, kurşunlara göğüs geren, tankların önüne kendini atan vatan evlatlarımızı, kardeşlerimizi asla unutmayacağız.

Anadolu topraklarının vatanımız olduğunu dosta düşmana yüzlerce yıldır sayısız şehit vererek gösterdik. Bundan bin yıl önce de, dün de bu vatan için canını feda eden tüm şehitlerimiz bizim için kutsaldır. 15 Temmuz’u farklı kılan ise hainlerin içimizden çıkması, bize, kendi halkına silah çevirmesidir. Bu ülkeyi bölmek, parçalamak isteyen içimizdeki vatan hainlerine karşı Türk milleti tokat gibi bir cevap vermiştir. Bu iman ve vatan sevgisini yüreğinde hisseden Türk Milletini asla yıkamayacaksınız.”

 

ALTINDAĞ’DA 17 TEMMUZ’DA ŞEHİTLER PARKI VE CAMİSİ AÇILACAK

Altındağ Belediyesi’nin 15 Temmuz’da kabir ziyareti ile başlattığı anma programı farklı etkinliklerle devam edecek. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, 16 Temmuz Pazartesi günü şehit aileleri ile buluşacak ve özel bir programda ağırlayacak. Ardından Altındağ Belediyesi Fuaye alanında fotoğraf sergisinin açılışı yapılacak. 17 Temmuz Salı günü ise Altındağ’ın en büyük parklarından biri olacak Şehitler Parkı Doğantepe Mahallesinde açılacak. Şehitler Parkı ile birlikte mahalle camileri konseptinde Şehitler Camisinin de açılışı yapılacak.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..