Altındağ Kadın Eğitim Kültür Merkezleri Kurs Kayıtları...

Altındağ Kadın Eğitim Kültür Merkezleri Kurs Kayıtları Başladı

Altındağ’ın altın kadınları ev ekonomilerine destek vermek, el becerilerini geliştirip mesleğe dönüştürmek, sanatsal-kültürel-sportif faaliyetlerde bulunmak ve yeni başarı hikayeleri yazmak için yeniden bir araya geliyor.

06 Eylül 2018 - 09:32

Altındağ’ın altın kadınları ev ekonomilerine destek vermek, el becerilerini geliştirip mesleğe dönüştürmek, sanatsal-kültürel-sportif faaliyetlerde bulunmak ve yeni başarı hikayeleri yazmak için yeniden bir araya geliyor. 24 farklı mahallede bulunan ve üye sayısı 65 bine ulaşan 25 Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi’nde, 2018-2019 kurs dönemi kayıtları başladı. 3 Eylül tarihinde başlayan kayıtlar, 30 Eylül Pazartesi tarihine kadar devam edecek. Altındağ Belediyesi Kadın Eğitim ve Kültür Merkezlerinde bu yıl, 86 ayrı branşta hobi ve meslek edindirme kursu verilecek.

 

“ALTINDAĞLI ALTIN KADINLARLA GURUR DUYUYORUZ”

Altındağ Belediyesi Kadın Eğitim ve Kültür Merkezlerinin üye sayısı ve faaliyetleri açısından Türkiye’ye örnek bir yapılanma olduğunun altını çizen Başkan Veysel Tiryaki, yeni eğitim ve öğretim döneminin hayırlı olmasını diledi. Başkan Tiryaki şunları söyledi:

 

“Uzun yıllardır Kadın Eğitim Kültür Merkezlerinde faaliyetlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Merkezlerimizi kadınlarımızın boş vakitlerini değerlendirecekleri bir lokal olarak değil, üyelerimize katkı sunacak, sportif, kültürel, sanatsal, mesleki kursların verildiği bir okul olarak tasarladık. Gerçekleştirdiğimiz kentsel dönüşümden önce, gecekondu mahalleleri ile çevirili olan Altındağ’da merkezlerimizin başarılı olamayacağı söyleniyordu. Göreve geldiğim ilk yıllarda, katılımcı sayımız çok azdı. Bugün gelinen noktada ise 65 bini aşan üye sayımız, merkezlerimizde meslek edinip ekonomiye katkı veren kadınlarımız, el becerilerini kazanca dönüştüren üyelerimiz ile haklı olarak gurur duyuyoruz. İçerisinde kreşinden spor salonuna kadar her imkanı bulunan modern merkezlerimize, tüm Altındağlı kadınlarımızı bekliyoruz. Merkezlerimizin yeni dönemde de başarılı işlere imza atacağına canı gönülden inanıyor ve bu vesile ile Altındağ’daki fiziki dönüşümün yanı sıra, zihinsel dönüşümün de öncüsü olan kadınlarımıza tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

86 AYRI BRANŞTA KURSLAR VERİLECEK

Altındağ Belediyesi’nin 86 ayrı branşta açtığı kurslar Altındağlılar tarafından büyük ilgi görüyor. Merkezlerde bu yıl, dil kursları kapsamında Arapça, Osmanlıca, İngilizce, İşaret Dili eğitimleri verilirken, spor kursları kapsamında Aerobik, Step, Fitness, Plates, Bedminton, Masa Tenisi, Kick Boks, Dart, Tenis, Futbol, Voleybol, Basketbol, Hentbol okulu eğitimleri verilecek. Enstrüman kursları kapsamında Bendir, Ney, Ud, Kanun, Keman, Gitar, Saz, Bağlama eğitimleri; koro kursları kapsamında ise Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Tasavvuf Müziği eğitimleri verilecek.

 

Ayrıca genel kurslar kapsamında; Okuma-Yazma, Bilgisayar, Anne-Çocuk Eğitimi, Tiyatro, Drama, Mehteran, Halk Oyunları, Filografi, Mozaik, Keçe, Nikah Şekeri, Tığ Örücülüğü, Sebze Oymacılığı, Deri, Çiçek Yapımı, Pasta Süsleme, Grafik ve Animasyon, Hızlı Okuma, Dekoratif Ahşap Süsleme, İpek Kozası El Ürünleri, Çarşaf Bağlama, Gümüş Kazaziye, Fotoğrafçılık, Moda Tasarımı, Stilistlik, Takı Tasarımı, İğne Oyası, Resim-Yağlı Boya, Kurdela İşi, Taş Bebek, Kitre Bebek, Ebru, Tezhip, Hat, Diksiyon, Mefruşat, Ev Dekorasyonu, Pastacılık, Ahşap Boyama, Kumaş Boyama, Kırk Yama, El Örgüsü, Sırma, Dantel Anglez, Gelin Başı, El Nakışı, Yönetici Sekreterliği, Tel Kırma, Anne Çocuk Eğitimi, Cilt Bakımı, Şiş Dantel, Modern Dans, Kuaförlük, Minyatür, Seramik, Kilim, Mis Sabun, Ev Tekstil Ürün Pazarlama, Yaşlı ve Hasta Bakıcılığı, Çocuk Bakıcılığı, Kaneviçe gibi kurslar Altındağlı kadınlarla buluşacak.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Damat, kayınbaba ve kayınço düzenlenen operasyonla suçüstü yakalandı
Damat, kayınbaba ve kayınço düzenlenen operasyonla suçüstü...
Sakarya'daki patlamada 3 şehit 6 yaralı
Sakarya'daki patlamada 3 şehit 6 yaralı