Altındağ Yeni Aile Sağlığı Merkezi ve Parkına Kavuştu

Altındağ Yeni Aile Sağlığı Merkezi ve Parkına Kavuştu

Altındağ Belediyesi, yatırımlarına aralıksız devam ediyor. Altındağ Belediyesi tarafından Çamlık Mahallesi’nde inşa edilen Çamlık Aile Sağlığı Merkezi ile Battalgazi Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Evliya Çelebi Parkı törenle hizmete açıldı. 

18 Ağustos 2018 - 12:49 - Güncelleme: 18 Ağustos 2018 - 12:57

Altındağ Belediyesi, yatırımlarına aralıksız devam ediyor. Altındağ Belediyesi tarafından Çamlık Mahallesi’nde inşa edilen Çamlık Aile Sağlığı Merkezi ile Battalgazi Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Evliya Çelebi Parkı törenle hizmete açıldı. Vatandaşların rahat ve modern bir yaşam sürmeleri için, mahallelerin ihtiyaçlarını belirleyip proje ve yatırımlarına devam ettiklerini vurgulayan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “İlçemize bugüne kadar 9 aile sağlığı merkezi ve 60 park kazandırdık. Altındağlı vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine hızlı ve kolay şekilde ulaşabilmeleri için, her mahallemize aile sağlığı merkezi yapıyoruz. Her şeyi Altındağlıların refahını için” diye konuştu.

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin ev sahipliğinde düzenlenen Çamlık Aile Sağlığı Merkezi ve Evliya Çelebi Parkı açılış törenine, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, AK Parti Ankara Milletvekili Orhan Yeğin, Ankara İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Özkan Ünal, AK Parti Altındağ İlçe Başkanı Ahmet Karaca, Altındağ Belediyesi meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

 

“ALTINDAĞ’I İMAR ETMEDEN ANKARA’YI İMAR EDEMEYİZ”

Ankara’nın en kıymetli yerinin Altındağ olduğunu belirten Veysel Tiryaki, geçmişte ilçenin bazı kamu hizmetlerini almakta geciktiğini ifade ederek, “Altındağ’ı imar etmeden Ankara’yı imar edemeyiz. Modern bir Ankara için öncelikle bu gerekir” dedi. Çamlık Mahallesi’nde önceden taşlar üzerinden atlayarak yürüdüklerini hatırlatan Tiryaki, “Bugün bambaşka bir mahalle var karşımızda. Gecekonduları anlaşarak yıktık, tüm mahalleyi yeniden düzenledik ve yeniledik. Çamlık Mahallemizde şu anda 4 tane okul inşaatı devam ediyor. Türkiye’de en hızlı değişen ve gelişen ilçe Altındağ’dır. Yaz, kış demeden her hafta açılış yapıyoruz. Hali hazırda bitmiş ve açılacak 20’ye yakın tesisimiz var. Altındağ’ın nüfusu bu yıl 35 bin kişi arttı. Amaç nüfusu arttırmak değil. Burada yaşayan insanların yaşam kalitesini arttırmayı amaçlıyoruz. Kütüphaneler, sağlık merkezleri, spor tesisleri açıyor ve güvenli mekânlar oluşturuyoruz. Sizlerin dualarıyla her yıl 15 bin yeni konut yapıyoruz. Biz bereketli bir belediyeyiz. Çamlık Aile Sağlığı Merkezi şu ana kadar yaptığımız 9 aile sağlığı merkezinden biri. İnşallah bu tesislerin sayısını 20’ye çıkaracağız. Battalgazi Mahallesi’ne yaptığımız Evliya Çelebi Parkı’nın da orada yaşayan mahalle halkına hayırlı olmasını diliyorum. Yeşil alan projelerini çok önemsiyoruz. Bu yıl içinde pek çok park açılışı daha gerçekleştireceğiz inşallah” diye konuştu.

 

“EN ÖNEMLİSİ VATANDAŞLA UZLAŞARAK ŞEHRİ GÜZELLEŞTİRMEK”

Altındağ’ı kutlu insanların mekânı olarak tanımlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Türkiye’nin AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde gelişip güzelleştiğini, güçlendiğini söyledi. Eker, “Ankara’nın esas kalbini teşkil eden Altındağ ilçesi, bundan 15 yıl öncesine kadar belediye ve kamu hizmetlerinden hak ettiğini alamamıştı. Fakat Başkan Veysel Tiryaki’yi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Altındağ’ı güzel hizmetlerle buluşturdu. Parklar, yeşil alanlar sayesinde tarihi dokunun güçlenmesi, yenilenmesi ve restorasyonuyla güzel şehri layık olduğu konuma getirdi. Kutlu insanların mekânıdır aslında Altındağ. Bir toplumda sağlık, eğitim, adalet ve emniyet çok önemlidir. O nedenle sağlık hizmetleri, şehircilik, kentleşme ve altyapı çalışmaları yapmak büyük önem arz eder. Bütün bunları yaparken de vatandaşla kavga etmeden, barış içinde, uzlaşarak, onların taleplerini dikkate alarak, şehri onlarla birlikte güzelleştirmek en önemlisi ve en zorudur. Altındağ bu manada hem Ankara’nın hem de Türkiye’nin örnek ilçesidir. Bu sebeple Başkanımız Veysel Tiryaki ve ekibini yürekten kutluyorum” dedi.

 

HASTANELERİN YÜKÜ AZALACAK”

Ankara İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Özkan Ünal da böyle bir merkezin vatandaşlar kadar, sağlık çalışanları için mutluluk vesilesi olduğunu kaydetti. Ünal sözlerine şöyle devam etti:

“Sağlık çalışanlarının hizmet verimi çalıştığı yere bağlıdır. Burası hem yeni, hem ferah, hem de bahçesi olan tam donanımlı bir merkez. Sağlık çalışanlarına da burada büyük görev düşüyor. Altındağlı vatandaşlar artık ilk önce bu merkezlere gelip tedavi olacak. Bu sayede hastanelerin yükü ve kalabalığı azalacak. Böylelikle sağlık hizmetleri konusunda daha çok verim alınacak. Bu güzel merkez için Başkanımız Veysel Tiryaki’ye teşekkür ediyor, herkese hayırlı olmasını diliyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da ücretsiz maske dağıtımı başladı
Ankara'da ücretsiz maske dağıtımı başladı
Ankara pazarlarında korona virüs tedbirleri etkili oldu
Ankara pazarlarında korona virüs tedbirleri etkili oldu