Altındağ Zabıtasından Bayram Denetimi
  • Reklam

Altındağ Zabıtasından Bayram Denetimi

Altındağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala denetimlerini sıklaştırdı. Halk sağlığını her şeyden önde tutan zabıta ekipleri, Aydınlıkevler ve Güneşevler Mahallesi’ndeki pastaneleri denetledi.

14 Haziran 2018 - 09:43 - Güncelleme: 14 Haziran 2018 - 09:43

Altındağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala denetimlerini sıklaştırdı. Halk sağlığını her şeyden önde tutan zabıta ekipleri, Aydınlıkevler ve Güneşevler Mahallesi’ndeki pastaneleri denetledi. İşletmelerin vergi levhalarını ve ruhsatlarını kontrol eden ekipler imalathanelerin temizliği üzerinde de durdu. Evrakları eksik ve hijyenden yoksun dükkânlaraceza kesildi.

 

İMALATHANELER İNCELENDİ 

Yasa gereği işletmelerde bulunması zorunlu evrakları kontrol eden ekipler, ruhsatları da inceledi. Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, işletmelerin iş yeri açma ve çalışma ruhsatı, teftiş defteri ile ilan, reklam ve vergi levhası tasdiklerine baktı.Söz konusu evrakları bulunmayan ya da eksik olan iş yerleri için tutanak tutuldu.

Daha sonra pastanelerin imalat bölümleri de dikkatle incelendi.  Zabıta Müdürlüğü personelleri, çöplerin kapaklarından tepsilerin temizliğine, imalathane duvarlarının boyasından personellerin eldiven kullanılıp kullanmadığına kadar hiçbir detayı gözden kaçırmadı.

Son olarak marketlerde satılan bayram şekerleri ve çikolatalar da Altındağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün denetiminden nasibini aldı. Bayram şekerlerinin son kullanma tarihileri ve bayat olup olmadıkları incelendi.

 

“ALTINDAĞ İÇİN ÇALIŞIYORUZ ALTINDAĞLILAR İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Yapılan denetimler hakkında açıklamalarda bulunan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, bu denetimlerin sadece bayram öncesi yapılmadığını dile getirdi.Başkan Tiryaki, halk sağlığına büyük önem verdiklerininbir kez daha altını çizdi. Altındağlı vatandaşlara daha rahat ve daha sağlıklı bir yaşam sunmak için çalıştıklarını belirten Başkan Tiryaki, bu hedeflerinden hiçbir zaman sapmayacaklarını vurguladı. Başkan Tiryaki, bayram süresince görev başında olacaklarına dikkat çekti ve ekledi: “Biz Altındağ için çalışıyoruz Altındağlılar için çalışıyoruz. Şikâyetler, ekiplerimiz tarafından değerlendirilecek. Halkımız, ayrıca 507 00 55 numaralı telefondan ya da zabita@altindag.bel.tr adresinden de bize ulaşabilir.”

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mansur Yavaş'tan Gece Paylaşımı ''İttifak Görüşmeleri...''
Mansur Yavaş'tan Gece Paylaşımı ''İttifak Görüşmeleri...''
Ankara'da Hava Nasıl Olacak?
Ankara'da Hava Nasıl Olacak?