Altındağlı Gençler Amasrayı Ziyaret Etti

Altındağlı Gençler Amasrayı Ziyaret Etti

Altındağ Belediyesi gençleri kültür ve tarihle buluşturmaya devam ediyor. Altındağ Belediyesi Gençlik Merkezleri’ne üye çocuklar, buram tarih kokan Amasra’yı ziyaret etti. 2 ay sürecek olan Amasra gezisi kapsamında Altındağ Belediyesi Gençlik Merkezlerine üye 800 genç Amasra’yı ziyaret edecek.

21 Temmuz 2017 - 10:44

Altındağ Belediyesi gençleri kültür ve tarihle buluşturmaya devam ediyor. Altındağ Belediyesi Gençlik Merkezleri’ne üye çocuklar, buram tarih kokan Amasra’yı ziyaret etti. 2 ay sürecek olan Amasra gezisi kapsamında Altındağ Belediyesi Gençlik Merkezlerine üye 800 genç Amasra’yı ziyaret edecek.

 

TARİH KOKAN YOLCULUK

İlk etapta, Altındağ Belediyesi’ne bağlı faaliyet gösteren Zübeyde Hanım ve Nuri Pakdil Gençlik Merkezlerine üye yaşları 10 ile 18 arasında değişen 90 genç Amasra’yı ziyaret etti. Altındağ Belediyesi tarafından düzenlenen kültür turu kapsamında Amasra’ya giden gençler tarih kokan bir yolculuk yaptı. Otobüste uzman tur rehberleri tarafından yolculuğun ilk anlarından itibaren Anadolu’nun ve Amasra’nın tarihi anlatıldı.

 

AMASRA'YI TANIDILAR

Tarihi ve doğal güzellikleri tek tek gezerek yerinde gören Altındağ Belediyesi Gençlik Merkezlerine üye gençler ilk önce Amasra Kuş Kayası Yol Anıtını ziyaret etti. Daha sona Bakacak Tepesi’nden Amasra’yı seyrettiler. Tekne turuna da çıkan gençler Amasra’nın tarihi ve doğal güzelliklerini bu kez denizden gözlemlediler. Turlarına devam eden Altındağlılar Bedesten, Kale İçi, Ağlayan ağaç, Tavşan Adası, Amasra Kültür ve Sanat Evi’ni de ziyaret etti. Altındağ Belediyesi tarafından en ince ayrıntısına kadar düşünülerek düzenlenen gezide, uzman rehberler tarafından turun her anında çocuklara tarihi yapılar en ince ayrıntısına kadar anlatıldı.

 

ALTINDAŞ BELEDİYESİ, GENÇLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATTI

Altındağ Belediyesi gençleri doğal güzelliği ile adından söz ettiren İnkumu’na götürmeyi de unutmadı. Gençlik Merkezlerine üye çocuklar İnkumu sahilinde yürüyüş yapıp arkadaşları ile güzel vakit geçirdi. Bol bol hatıra fotoğrafı da çekinen gençler tarih ve doğal güzelliklerle dolu unutulmaz bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadı.

Altındağ Belediyesi Nuri Pakdil Gençlik Merkezi üyesi 13 yaşında ki Burak Demirhan, düzenlenen kültür gezisi ile ilgili duygularını şöyle ifade etti; “Amasra’ya gideceğimi öğrenince çok mutlu oldum. Yolculuğumuz boyunca bize Amasra ve Türk tarihi anlatıldı”

Zübeyde Hanım Gençlik Merkezi üyesi Talha Şahin, gençlik merkezlerinin hayatını değiştirdiğini ifade etti. Şahin, “Gençlik Merkezlerine üye olduktan sonra birçok kursa yazıldım. Bu merkezlerde sanatla tarihle iç içeyiz. Gençlik merkezlerine yazıldıktan sonra okuldaki notlarım da yükseldi. Şimdi ise beni Amasra’ya getirdiler. Gençlik merkezleri sayesinde hayallerimi yaşıyorum“ diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te tefeci operasyonu
Başkent'te tefeci operasyonu
Ankara sokakları yine boş kaldı
Ankara sokakları yine boş kaldı