Anadolu Ahileri Büyük Buluşması AKM’de Başladı
  • Reklam

Anadolu Ahileri Büyük Buluşması AKM'de Başladı

Anadolu Ahileri Başkent Ankara'da buluştu. Konserlerden halk oyunlarına, tiyatrodan şed kuşatma törenine kadar çeşitli etkinliklerin düzenlendiği buluşma, 28 Ekim'e kadar sürecek.

28 Ekim 2018 - 12:43 - Güncelleme: 28 Ekim 2018 - 12:43

Anadolu Ahileri, Ankara'da düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. Atatürk Kültür Merkezi'nin ev sahipliği yaptığı 'Anadolu Ahileri Büyük Buluşması Kültür Etkinliği', 28 Ekim'e kadar devam edecek. İlk günü yoğun bir katılımla gerçekleşen büyük buluşmanın açılışında halk oyunlarından sahne gösterilerine ve konserlere kadar birçok etkinlik düzenlendi. 

Anadolu'da yaşatılan ahilik kültürünün yaşatıldığı etkinlikte, yerli ve yabancı firmaların tanıtım stantları yer alıyor. Geleneksel el sanatlarının sergilendiği etkinlikte, yöresel ürünler ve yemekler de ziyaretçilerle buluşuyor. Ankara seğmenleri, Kılıç Kalkan ekibi ve Ankaralı sanatçıların konserleri Ahilik Buluşması'na renk katıyor. 

28 Ekim 2018 Pazar gününe kadar sürecek etkinliklerde konuklar, sahne gösterileri, konserler, halk oyunları gösterileri, şed kuşatma töreni, tiyatro ve mehteran gösterilerini izleme imkanı buluyor.

ETKİNLİKTE HABER ANKARA DA YERİNİ ALACAK

Kapılarını Atatürk Kültür Merkezi'nde açan ''Anadolu Ahileri Büyük Buluşması Kültür Etkinliği''nin sponsorları arasında Haber Ankara da yer alıyor. Etkinlik takvimi boyunca, Başkent'in en çok ziyaret edilen ve tek marka tescilli yerel haber sitesi Haber Ankara, görüntülü haberleri, röportajlar ve canlı yayınlarıyla okuyucularıyla buluşacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..