Anadolu Ahileri’nin Büyük Buluşması Yarın!

Anadolu Ahileri'nin Büyük Buluşması Yarın!

Anadolu Ahileri Başkent Ankara'da buluşacak. Konserlerden halk oyunlarına, tiyatrodan şed kuşatma törenine kadar çeşitli etkinliklerin düzenleneceği Anadolu Ahileri Buluşması'nda ziyaretçiler, Ahilik kültürünü tanırken, keyifli anlar yaşayacak.

23 Ekim 2018 - 17:02 - Güncelleme: 25 Ekim 2018 - 12:07

Anadolu Ahiler, Ankara'da düzenlenecek olan etkinlikte bir araya gelecek. 'Anadolu Ahileri Büyük Buluşması Kültür Etkinliği'ne Atatürk Kültür Merkezi (AKM) ev sahipliği yapacak. 24-28 Ekim tarihleri arasında açacak olan ''Anadolu Ahileri Büyük Buluşması Kültür Etkinliği''ne yoğun bir katılım sağlanması bekleniyor.

Etkinlik, 24 Ekim 2018 Çarşamba günü Anadolu'da yaşayan ahilik kültürü ile yerli ve yabancı firmaların tanıtımı ile start alacak. Geleneksel el sanatlarının sergileneceği etkinlikte, yöresel ürünler ve yemekler de ziyaretçilerle buluşacak. Ankara seğmenleri, Kılıç Kalkan ekibi ve Ankaralı sanatçıların konserleri Ahilik Buluşması'na renk katacak. 28 Ekim 2018 Pazar gününe kadar sürecek etkinliklerde konuklar, sahne gösterileri, konserler, halk oyunları gösterileri, şed kuşatma töreni, tiyatro ve mehteran gösterilerini izleme imkanı bulacak.

 

ETKİNLİKTE HABER ANKARA DA YERİNİ ALACAK

24-28 Ekim tarihleri arasında kapılarını Atatürk Kültür Merkezi'nde açacak olan ''Anadolu Ahileri Büyük Buluşması Kültür Etkinliği''ne yoğun bir katılım sağlanması bekleniyor. Etkinliğin sponsorları arasında Haber Ankara da yer alıyor.

5 gün sürecek olan etkinlik takvimi boyunca, Başkent'in en çok ziyaret edilen ve tek marka tescilli yerel haber sitesi Haber Ankara, görüntülü haberleri, röportajlar ve canlı yayınlarıyla okuyucularıyla buluşacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı Belediyesinden böceklere karşı ilaçlama
Gölbaşı Belediyesinden böceklere karşı ilaçlama
ÇANKIRI-BİR'den hemşehrilerine yardım
ÇANKIRI-BİR'den hemşehrilerine yardım