Anadolu Bulvarı’na Yeni Alt Geçit

Anadolu Bulvarı'na Yeni Alt Geçit

Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Bulvarı’nda kesintisiz trafik akışını sağlamak amacıyla, TüvTürk Kavşağı’na yeni bir alt geçit yapıyor.

17 Ekim 2017 - 11:29 - Güncelleme: 17 Ekim 2017 - 11:29

Altyapı deplase imalatları tamamlanan ve forekazık yapımları devam eden  alt geçit, 3 gidiş-3 geliş ve toplam 410 metre uzunluğunda olacak. Çalışma kapsamında 482 adet forekazık ve 68 adet öngermeli kiriş imalatları yapılacağı bilgisini veren Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Vedat Üçpınar, “Buradaki alt geçit çalışmamızla birlikte, kavşaktaki sinyalize kaldırılacak, Çevre Yolu’na kadar Anadolu Bulvarı’nda ışıksız ve kesintisiz bir trafik akışı sağlanmış olacak” dedi.

Yol üzerindeki kısmı sıkışıklıkların önüne geçilmesi adına Anadolu Bulvar’ında daha önce de köprülü kavşak ve “U” dönüş geçitleri inşa edildiğini hatırlatan Üçpınar, bu çalışmaları; “CHP Önü Milli İrade Köprülü Kavşağı, Marşandiz Köprüsü (53 Gün Köprüsü), Ali Semerkandi Alt Geçidi, Necip Fazıl Köprüsü, 1071 Malazgirt Bulvarı üzerine yapılan 4 köprü ve bulvar, Dikmen’deki gecekondunun yıkılması ve yola dahil edilmesi, Hurdacılar Sitesi Kavşağı ‘U’ dönüş köprüsü, ASKİ İvedik Arıtma Tesisleri önü ‘U’ dönüş köprüsü, ANKAPARK Üst Geçit Köprüsü” olarak sıraladı.

 

19 KİLOMETRELİK KESİNTİSİZ TRAFİK

Bulvardaki mevcut köprülü kavşaklarda da bakım çalışmaları yapıldığını kaydeden Vedat Üçpınar, “Ayrıca Anadolu Bulvarı’nı 8 şeride çıkararak, genişlettik ve ODTÜ’de son bulan kısmına da 1071 Malazgirt Bulvarı’nı yaparak, Anadolu Bulvarı’nı Konya Yolu’na bağladık. Bu çalışmalar sayesinde de Büyükşehir Belediyesi olarak Dikmen Sokullu Caddesi’nden Çevre Yolu’na kadar kuzey-güney yönünde 19 kilometrelik kesintisiz bir trafik akışı sağlamış olduk” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yoğun bakımdan sonra 'kıymalı yumurta' istedi
Yoğun bakımdan sonra 'kıymalı yumurta' istedi
Ankara’da su kesintisi
Ankara’da su kesintisi