ANGİAD Başkanı Altındağ: OSB’lerde Bedelsiz Arsa Tahsisi...

ANGİAD Başkanı Altındağ: OSB'lerde Bedelsiz Arsa Tahsisi İstihdama Umut Olacak

Sanayici, girişimci ve KOBİ'lere yönelik açıklanan 16 maddelik destek ve önlem paketinde yer alan, “OSB'lerde bedelsiz arsa tahsisi” uygulamasının hayata geçtiğini belirten Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Emre Altındağ, bu uygulamanın istihdama umut olacağını söyledi.

07 Kasım 2018 - 12:34 - Güncelleme: 08 Kasım 2018 - 11:56

Sanayici, girişimci ve KOBİ'lere yönelik açıklanan 16 maddelik destek ve önlem paketinde yer alan, “OSB'lerde bedelsiz arsa tahsisi” uygulamasının hayata geçtiğini belirten Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Emre Altındağ, bu uygulamanın istihdama umut olacağını söyledi. Türkiye genelinde 300’den fazla OSB olduğunu dile getiren Altındağ, uygulamanın ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sorunlarına da olumlu katkı sağlayacağını kaydetti.

OSB’lere son dönemde büyük önem verildiğini ve OSB’lerin hem ekonomiye hem de istihdama katkılarının yadsınamaz ölçüde olduğunu dile getiren Altındağ, OSB'lerde bedelsiz arsa tahsisi uygulamasının yatırımların ve üretimin önünü açacağını dile getirdi. OSB'lerdeki boş parsellerin yatırıma daha hızlı şekilde kazandırılmasını amaçlayan düzenlemenin aynı zamanda istihdama da büyük katkı sağlayacağını anlatan Altındağ, tüm bu nedenlerden dolayı uygulamanın önem arz ettiğini söyledi.

Uygulamanın yatırımcılar için de umut kaynağı olduğunu ifade eden Altındağ, bununla birlikte bölge kalkınmasına da büyük destek verileceğini dile getirdi. Uygulamanın zamanla genişletilebileceğini de söyleyen Altındağ, böylelikle Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlanabileceğini vurguladı.

Hayata geçirilecek yapısal reformlarla birlikte daha güçlü bir Türkiye’nin yaratılabileceğini kaydeden Altındağ, belirlenecek politikalar ve uygulanacak teşviklerle sanayinin daha da güçlendirilmesi gerektiğine dikkat çekti. AR-GE faaliyetlerine ve katma değeri yüksek üretime önem veren bir yaklaşımın olması gerektiğini belirten Altındağ, böylelikle Türkiye’nin sahip olduğu potansiyelin daha da ileriye taşınacağını ifade etti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..