Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Karla Mücadele Açıklaması...

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Karla Mücadele Açıklaması Geldi: "Eriyen Buz Yeniden Dondu"

Dün akşam etkisini gösteren kar yağışının ardından sabah işlerine ve okullarına gitmek için evlerinden çıkan Ankaralılar, buzlanma nedeniyle zor anlar yaşadı. Sosyal medya üzerinden Ankara Büyükşehir ve ilçe belediyelerine seslenen Ankaralılar ve konuyu gündeme getiren Haber Ankara'ya ilk açıklama Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden geldi.

13 Aralık 2018 - 14:25

Dün akşam etkisini gösteren kar yağışının ardından sabah işlerine ve okullarına gitmek için evlerinden çıkan Ankaralılar, buzlanma nedeniyle zor anlar yaşadı. Sosyal medya üzerinden Ankara Büyükşehir ve ilçe belediyelerine seslenen Ankaralılar ve konuyu gündeme getiren Haber Ankara'ya ilk açıklama Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Eriyen buz yeniden dondu" denildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin açıklaması şöyle:

25 NOKTADA HAZIR

"Ankara’da dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı öncesi dahil olmak üzere Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, kar ile mücadele araçları ile birlikte Başkent’in 25 ayrı noktasında hazır olarak görevleri başında bulunmaktadır.

300 ARAÇ BİN PERSONEL

Yaklaşık 300 araç ve bin personel, ana bulvar ve caddelerde buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarına yoğun olarak devam etmektedir. Hava sıcaklığının eksi derecelere düşmesi, tuzlama çalışmalarına rağmen eriyen buzun yeniden donması sonucunu doğurmaktadır.

 

TUZLAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Vatandaşlarımızdan gelen ihbarları da dikkate alarak ekiplerimiz, tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Kent Estetiği Daire Başkanlığı ekiplerimiz de kaldırımlarda tuzlama çalışmalarıyla karla mücadeleye destek vermektedir.

GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALSINLAR

Meteorolojik uyarılar kapsamında, Başkent’te kar yağışının devam edeceği ve buzlanma riskine karşı sürücülerimiz başta olmak üzere vatandaşlarımızın gerekli önlemleri almalarını önemle duyururuz."

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaları, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna da Retweet yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Johnson & Johnson, COVID-19'un önüne geçmek için geliştirdiği aşı adayını duyurdu
Johnson & Johnson, COVID-19'un önüne geçmek için geliştirdiği...
Ankara oto sanatkarları 14 kurala ilave 15 kural getirdi
Ankara oto sanatkarları 14 kurala ilave 15 kural getirdi