Ankara’da 6 Metrelik Rögara Düşen Yavru Köpek Kurtarıldı

Ankara'da 6 Metrelik Rögara Düşen Yavru Köpek Kurtarıldı

Kahramankazan’da, 6 metre derinliğindeki kullanılmayan bir rögara düşen yavru köpek Kahramankazan Belediyesi ve itfaiye ekiplerinin ortak çalışması sonucu kurtarıldı.

28 Mart 2017 - 13:41 - Güncelleme: 28 Mart 2017 - 13:41

Kahramankazan’da, 6 metre derinliğindeki kullanılmayan bir rögara düşen yavru köpek Kahramankazan Belediyesi ve itfaiye ekiplerinin ortak çalışması sonucu kurtarıldı. Yaralı olan yavru köpek ve aynı bölgede bulunan iki yavru köpek, Kahramankazan Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülerek bakıma alındı.

Kahramankazan’da Mustafa İnkaya isimli vatandaş, Yassıören Köyü’ndeki tarlasına giderken boş arazi içinde bulunan kullanılmayan bir rögarın içinden havlama duydu. Yaklaşık 6metre derinliğindeki rögarın içine bakan İnkaya, burada yavru bir köpeğin mahsur kaldığını gördü. Kendi imkanlarıyla yavru köpeği çıkaramayan İnkaya durumu hemen Kahramankazan Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne bildirdi. Kahramankazan Belediyesi ekipleri ve itfaiye ekipleri, 6 metre derinliğindeki rögara girerek, yavru köpeği mahsur kaldığı yerden kurtardı.

 

3 YAVRU KÖPEK BAKIMA ALINDI

Rögardan yaralı halde çıkarılan yavru köpek, Kahramankazan Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülerek tedavi altına alındı. Bu sırada belediye ekipleri aynı bölgede başıboş halde dolaşan iki yavru köpek daha tespit etti. Bu iki yavru köpek de belediye ekiplerince bakım ve rehabilitasyon merkezine götürüldü. Burada muayene ve aşıları yapılan 3 yavru köpek,  sahiplendirilmek üzere bakıma alındı.

 

DOSTLARIMIZ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, sokak hayvanlarına ve doğadaki yabani hayvanlara karşı duyarlı olmanın görevleri olduğunu belirterek, “Onlar bizim yaşam alanımızı paylaştığımız dostlarımız. Dostlarımız için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” dedi. Kahramankazan belediyesi olarak, dünya çapında hizmet kalitesine sahip olan Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bulunduğunu ifade eden Ertürk, şöyle konuştu:


“Merkezimiz sokakta yaşayan dostlarımıza sıcak bir yuva sunuyor. Ameliyathane, yoğun bakım ünitesi ve diğer birimleriyle tam donanımlı olan merkezde, konusunda uzman veteriner ve uzmanlar görev yapıyor. Tüm bakım ve tedavi işlemlerinin yapıldığı polikliniklerin bulunduğu merkezde, kuduz ve karma başta olmak üzere tüm aşıları yapılıyor. Merkezimiz ayrıca, ilçenin coğrafi yapısı gereği doğal yaşama da katkı sunuyor. Yaralanan ya da bakıma muhtaç halde bulunan yabani hayvanlar da merkezde özenle tedavi ediliyor. Merkezimiz de bu doğrultuda gelişmiş ülkelerde bu alanda faaliyet gösteren emsalleriyle yarışacak boyuttadır. Bu 3 sevimli yavru köpeğimiz de burada bakıma alındı.” 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık çalışanlarına ballı destek
Sağlık çalışanlarına ballı destek
Benzine zam
Benzine zam