Ankara’nın Sporda Fark Yaratanı: ’’Gizem’s Place’’

Ankara'nın Sporda Fark Yaratanı: ''Gizem's Place''

Ankara'da misafiri ile birebir ilgilenen, gelişmiş spor gereçleri ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan hizmet anlayışı ile, butik spor salonu ortamında keyifli zamanlar yaşatmak için faaliyetlerini sürdüren Gizem's Place'de spor eğlenceli hale geliyor. 

20 Ekim 2016 - 13:56 - Güncelleme: 20 Ekim 2016 - 13:56

Ankara'da misafiri ile birebir ilgilenen, gelişmiş spor gereçleri ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan hizmet anlayışı ile, butik spor salonu ortamında keyifli zamanlar yaşatmak için faaliyetlerini sürdüren Gizem's Place'de spor eğlenceli hale geliyor.

Yaşam için su, sağlık için spor, spor için siz ve ben sloganıyla yürüyen Gizem's Place, misafirlerini hem eğlendiriyor hem de sağlıklı bir yaşam sunuyor.


Haber ankara ekibi olarak, biz de Gizem's Place'da Gizem Hanım'ın konuğu olduk. Bizleri güler yüzü ve sıcak muhabbeti ile karşılayan Gizem Hanım, Gizem's Place hakkında anekdotları, Haber Ankara olkurları için paylaştı. 

İşte Gizem's Place işletmecisi Gizem Çakır Özcan ile gerçekleştirdiğimiz röportajımız: 

- Öncelikle Haber Ankara’ya konuk olduğunuz için teşekkür ederiz Gizem Hanım. Çok zevkli, çok keyifli, tabi bir o kadar da yorucu bir mesleğiniz var. Öncelikle biraz kendinizden bahseder misiniz?

Çok naziksiniz, ben teşekkür ederim haber sitenizde banada yer verdiğiniz için. Evet, bahsettiğiniz gibi keyifli, beni mutlu eden bir mesleğim var. İnsanlara faydalı olma duygusu, iş yorgunluğunun üstünde geliyor çoğu zaman. İşimi severek yapıyor olmam kendimi geliştirmemi sağlıyor, aksi takdirde işinizden sıkılır ve verimli olamazsınız.

2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri'nden bölüm ve fakülte birinciliğiyle mezun oldum. Okuduğum süre boyunca Eskişehir Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümü eğitimimi de tamamladım. Mezun olduğum yıl Çiğdem Mahallesi'nde kendi işimi kurdum, ismi Gizem’s Place. Öğrencilik hayatım boyunca çeşitli spor merkezlerinde çalıştım ve birçok seminer, eğitmenlik ve antrenörlük kurslarına katıldım. Bunların içerisinde pilates, aletli pilates, hamile pilatesi, personaltrainer, fitness, aerobik, step aerobik gibi branşlar var. 2016 yılında da Sakarya Üniversitesi Onaylı Yaşam Koçluğu ve NLP Uzmanı Eğitimimi tamamladım. Öğrenmeyi seviyorum, yeni şeyler bende hep merak uyandırıyor ve beni besliyor.

Ayrıca Hacettepe Üniversitesinde ve Baselife gibi büyük kulüplerde spor eğitmenliği yaptım. İnsanlara spor yapma alışkanlığı kazandırmayı misyon edindim.

 

- Bu sektöre nasıl adım attınız?

Henüz öğrenci iken karar vermiştim. ''Ben bu işi yapacağım'' dedim ve ailemin de desteğiyle mezun olur olmaz 3 ay içerisinde stüdyomuzu açtık.

 

- Gizem’s Place kaç yıldır hizmet vermekte?

Ocak ayında 3. Yılımızı bitiriyoruz. Çok güzel insanlar tanıdım bu süreç boyunca, mesleğimin güzel yanlarından biri de bu. Birbirinden farklı insanlar tanıyorsunuz. Hem fiziksel hem karakteristik anlamda.

 

-Gerçekleştirmek istediğiniz hedeflerden de biraz bahseder misiniz? Mesela 5 yıl sonra kendinizi nerede görmek istersiniz?

Tabii ki öncelikli amacım daha fazla insana hizmet verebilmek. Bunu şubeleşerek gerçekleştirebilirim. Televizyon programları, sosyal medya, geliştirdiğim telefon uygulamaları da bu durumu destekleyecektir. Ayrıca işi geliştirmek iyi eğitmenlerle çalışmaktan geçer. Birlikte çalıştığımız eğitmenlere kendi tecrübelerimi ve bilgilerimi hep aktarırım. Bu sektörde olan eğitmen adaylarına eğitim vermek de amaçlarım arasında yer alıyor.

 

- Mesleğinizin zorlukları nelerdir?

Daha önce de bahsettiğim gibi yoğun çalışıyoruz. Bu iş göründüğü gibi sadece bedenen yapılan bir iş değil, beyin olarak da beni bazen çok yoruyor. Ders esnasında devamlı konuşuyorum. Spor yaparken yorulduğunuzda istenilen bölgeleri bazen yeteri kadar kontrol edemezsiniz. Verilen geri bildirimler sizi tekrar o bölgeye odaklanmanızı sağlar. En çok kullandığım kelimeler ‘karın içeri’'dir mesela.

 

- Bir ‘Proex’ projeniz olduğunu biliyoruz. Biraz da bundan bahseder misiniz? Öncelikle nasıl karar verdiniz bir uygulama oluşturmaya? Bizler Proex ile neler yapabileceğiz? Diğer fitness uygulamalarından farklı olan yönlerinelerdir?

Proex uygulaması eşimle birlikte yeni geliştirdiğimiz bir proje. Sosyal medyadan çok fazla mesaj alıyorum. ‘‘Ben uzaktayım, oraya gelemiyorum. Spora zaman ayıramıyorum, evde ne yapabilirim?,  Sırt ağrılarım için ne yapmalıyım? Egzersizleri doğru yaptığımdan emin değilim''  vb. gibi. Bu sorulara cevap vermek adına bir telefon uygulaması oluşturduk. İçerisinde sadece vücut ağırlığıyla yapılabilen açıklamalı egzersiz videoları, sağlık ve beslenme önerileri, kişiye özel 30 günlük egzersiz takvimi uygulaması var. Gereken bilgileri dolduran herkese istekleri doğrultusunda günlük 3-5 hareketten oluşan 30 günlük bir takvim yolluyoruz. Böylece zamanım yok bahanesini ortadan kaldırıyoruz. Güçlenmek için günde 10 dakikayı herkes ayırabilir diye düşünüyorum. Bu uygulamanın diğerlerinden farkı, tüm içeriğini insanların ihtiyaçları doğrultusunda hazırlıyor olmam. En çok merak edilen sorulara öncelik vererek her hafta bir konu belirliyorum ve videosunu yüklüyorum. Ayrıca takvim uygulamasında da programı birebir ben hazırlıyor, 30 gün içerisinde de kişiyle iletişimi kesmeyip, durumundan haberdar oluyorum. 

 

- Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz. İyi çalışmalar dileriz.

Haber Ankara ekibine çalışmalarında başarılar diliyorum. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Nesime Oruç
    3 yıl önce
    Mükemmel bir pilates eğitmeni Gizem hanım... Birlikte çalışma fırsatı bulduğum için çok şanslıyım... Teşekkürler Gizem
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sinir krizi geçiren şahıs polise ve sağlık ekiplerine zor anlar yaşattı
Sinir krizi geçiren şahıs polise ve sağlık ekiplerine zor anlar...
Sosyal yardım sosyal mesafeyi unutturdu
Sosyal yardım sosyal mesafeyi unutturdu